Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart - FC Bayern 2:0

1. Bundesliga - Stuttgart - FC Bayern 2:0

0

22.04. - Minimální letošní cíl v podobě vybojování si účasti v Lize mistrů se FC Bayernu hodně vzdálil. Ve 30.kole bundesligy podlehl obhájce titulu VfB Stuttgartu 0:2 (0:2) a propásl tak možnost v tabulce přeskočit přímého konkurenta v boji o třetí pozici. Místo toho se ztráta na švábský klub čtyři kola před koncem sezóny zvýšila již na pět bodů.

Před 55.000 diváky na vyprodaném Gottlieb-Daimler-Stadionu zasadil mužstvu trenéra Ottmara Hitzfelda v prvním poločase dvojitý úder útočník VfB Cacau (23., 25.). I když se ve druhém dějství tým FCB pokoušel o zvrat, utrpěl nakonec osmou porážku v cizím prostředí.

Hitzfeld proti finalistovi Německého poháru věřil stejné jedenáctce, která před týdnem vybojovala vítězství 2:1 nad Bayerem Leverkusen. "Generál" se musel opět obejít bez pěti zraněných svěřenců, mezi nimi i bez opor Sagnola, Schweinsteigera a Ottla. Na lavičku usedlo pouze šest náhradníků, také Martin Demichelis, který se po zdravotních problémech vrátil do kádru.

"Musíme jít do utkání s chladnou hlavou a 90 minut být vysoce koncentrovaní", žádal Hitzfeld od hráčů bezprostředně před začátkem, ovšem první příležitost měli domácí. Pouhých 52 sekund po úvodním hvizdu po spolupráci s Khedirou pálil Benjamin Lauth zblízka vysoko nad branku. Následující minuty byly ve znamení oboustraného testování se. Dění probíhalo ve středu hrací plochy, obě mužstva měla strach z vlastních chyb.

Trvalo to až do 13.minuty, než FCB poprvé vystřelilo na branku Stuttgartu. Van Bommel zkoušel štěstí obloučkem z 18 metrů, cíl ale jasně minul. Bavorští se nyní dostávali více do hry a stále častěji hledali cestu na hrot. Ăštočná hra Bayernu byla ale příliš statická. Další možnost měl Salihamidzic (18.), když mu k nohám přistál míč po centru od Lahma. Bosenský fotbalista byl ale tak překvapený, že ze šance nic nevytěžil.

Právě ve fázi, kdy hosté našli svůj styl hry, stuttgartští chladnokrevně udeřili. Nejdříve ještě exfotbalista Bayernu Hitzlsperger ztroskotal na Kahnovi (21.), o dvě minuty později se ale již švábští dostali do vedení: Po Osoriově centru nejdříve Cacau minul míč, ovšem za ním stojící Lell napálil balón do hlavy tohoto Brazilce. Od ní putoval do branky - 1:0. Nebylo toho ale dost. O dvě minuty později využil Khedirův centr znovu Cacau a z osmi metrů nedal Kahnovi šanci - 2:0.

Z tohoto dvojitého úderu se FC Bayern do poločasu už nedokázal vzpamatovat. VfB mělo převahu, bylo čilejší, rychlejší a lépe se dostávalo před branku soupeře. Bylo štěstím, že Cacau (29., 31.) a Hitzlsperger (41.) nevyužili před přestávkou další velké šance. O pauze byl poměr střel na branku 10:1 pro VfB.

Bavorští začali druhý poločas s Claudiem Pizarrem místo žlutou kartou varovaného Lukase Podolskiho. Právě Pizarro z 25 metrů (50.) a pak Van Bommel (52.) z hranice pokutového území vyslali první střely směrem k brance Stuttgartu. Na druhé straně soupeř sázel na rychlé protiútoky. Volný Hilbert (53.) proti Kahnovi neuspěl, brzy poté kapitán Bayernu skvěle zasáhl při Hitzlspergerově ráně ze 20 metrů (58.).

Mužstvo FCB se snažilo odvrátit hrozící porážku, ovšem jako v předchozích zápasech chyběly nápady ze zálohy. Ăštočníci dostávali příliš málo možností k tomu, aby se postarali o ohrožení branky VfB. Čím déle utkání trvalo, tím více se Stuttgart opět vracel do hry a dvoubrankový náskok proti zklamaným mnichovským již s rutinou dovedl do konce.

Stuttgart: Hildebrand - Osorio, Meira, Delpierre, Magnin - Hilbert (77. Beck), Pardo, Khedira, Hitzlsperger - Cacau (87. Streller), Lauth (61. Da Silva)

FC Bayern: Kahn - Lell, Lucio, Van Buyten, Lahm - Salihamidzic (84. Karimi), Hargreaves, Van Bommel, Santa Cruz (73. Görlitz) - Makaay, Podolski (46. Pizarro)

Branky: 1:0 Cacau (23.), 2:0 Cacau (25.)

Rozhodčí: Dr. Markus Merk (Kaiserslautern)

Diváků: 55.000 (vyprodáno)