Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowski 5 góly sestřelil Wolfburg, Dortmund pouze remizoval v Hoffenheimu

1. Bundesliga - Lewandowski 5 góly sestřelil Wolfburg, Dortmund pouze remizoval v Hoffenheimu

Lewandowski 5 góly sestřelil Wolfburg, Dortmund pouze remizoval v Hoffenheimu © independent.co.uk - Robert Lewandowski

1

23.09. - REVIEW Bundesliga měla v úterý na programu zápasy 6. kola. Největší pozornost byla směřována do Allianz Areny, kde Bayern Mnichov přivítal Wolfsburg a připsal si další tří bodový zisk po vítězství 5:1. Fantastickým výkonem se prezentoval polský kanonýr Robert Lewandowski, který během 9. minut vstřelil neskutečných pět branek. Naopak Borussia Dortmund letos poprvé ztratila body, když pouze remizovala 1:1 na hřišti Hoffenheimu. V dalších zápasech uspěli Schalke a Bayer Leverkusen, kteří si připsali tři body. První body v letošní sezóně naopak získala Borussia Mönchengladbach, která během 21. minut vstřelila Augsburgu čtyři branky, nakonec se radovala z vítězství 4:2. Zabodoval i Stuttgart, který si připsal překvapivé vítězství 3:1 na hřišti Hannoveru.

FC Bayern Mnichov 5:1 VfL Wolfsburg

Branky: 51., 52. (Douglas Costa), 55., 57. (Douglas Costa) a 60. Lewandowski (Götze) - 26. Caliguiri

Domácí kouč Pep Guardiola poslal od začátku zápasu do útoku překvapivě Maria Götzeho, zatímco Robert Lewandowski začínal na lavičce náhradníků. Zápas nabídl vyrovnaný první poločas, hodně se střelecky prezentoval domácí útočník Douglas Costa, ale Benaglia nepřekonal. Šok nastal v Allianz Aréně ve 26. minutě, který pěknou střelou pod břevno překonal domácího brankáře Manuela Neuera. V 31. minutě Neuer chybně vyběhl až ke středovému kruhu, aby odkopl míč, ale míč se odrazil ke Guilavoguiovi, jeho střela přes půlku hřiště nakonec skončila na tyči domácí brány. Ve druhé půli poslal Guardiola na hřiště Roberta Lewandowskiho, který se po chvíli zapsal do historie moderního fotbalu 21. století, protože během devíti minut otočil zápas, když vstřelil pět branek.

(zdroj: skysport.com

Nejdříve v 52. minutě Lewandowski poslal míč k levé tyči hostující brány a vyrovnal na 1:1. O minutu později přidal po přihrávce Douglase Costy svou druhou branku a hattrick dokončil v 55. minutě, když na třetí pokus překonal Benaglia. Jednalo se o nejrychlejší hattrick v historii Bundesligy, ale to ze strany polského šutéra nebylo všechno. V rozmezí 57. a 60. minuty Lewandowski přidal další dvě branky a nesmazatelně se tak zapsal do historie fotbalu. Obrana "Vlků" se naprosto rozpadla a jen díky velké porci štěstí nakonec neodjízděli z Allianz Arény s větším výpraskem.

FC Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Boateng, Alaba, Bernat (46. Javi Martinez) - Alcantara (46. Lewandowski), Alonso (76. Kimmich), Vidal - T. Müller, Götze, Douglas Costa
VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Rodriguéz - Guilavogui, Luiz Gustavo (59. Arnold) - D. Caliguiri, M. Kruse (78. Schürrle), Draxler - Dost (78. Bendtner)

TSG Hoffenheim 1:1 Borussia Dortmund

Branky: 42. Rudy (E. Vargas) - 55. Aubameyang (Castro)

Velmi zajívamý zpas byl k vidění v Hoffenheimu, který doma přivítal Borussii Dortmund. Hosté se chtěli bodově dotáhnout na Bayern Mnichov a v zápase byli velkými favority. První půle zápasu byla vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách. Za Dortmund byl hodně aktivní gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang, na druhé straně byl nebezpečný Eduard Vargas. A právě nová posila letní posila Hoffenheimu připravila úvodní branku zápasu, když přihrála ve 42. minutě Sebastiana Rudyho, který střelou ke vzdálenější tyči poslal Hoffenheim do překvapivého vedení. Po změně stran Dortmund po chvíli vyrovnat, ale nejdříve měl obrovskou šanci v 51. minutě Eduardo Vargas, který trefil tyč hostující brany.

(zdroj: skysports.com)

V 55. minutě se prosadil Aubameyang a vyrovnal na 1:1. V 71. minutě vychytal Gonzala Castra pohotovým zákrokem domácí brankář Oliver Baumann. Na druhé straně v 77. minutě těsně vedle hlavičkoval Ermin Bikcacic. V 81. minutě se hnal do šance Ilkay Gündogan, ale na poslední chvíli mu míč výborným vyběhnutím vypíchl Baumann. Borussia Dortmund tak poprvé v sezóně ztratila body po remíze 1:1.

TSG Hoffenheim: Baumann - Kadeřábek, Bičakčič, Süle, Toljan - Rudy (78. Zuber), Schwegler, Polanski (63. Strobl) - Volland, E. Vargas (89. Kurányi), Schmid
Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer - G. Castro (76. Ramos), Weigl, Kagawa - J. Hofmann (46. Mchitarjan), Aubameyang, Reus (54. Gündogan)

FC Schalke 04 2:0 Eintracht Frankfurt

Branky: 76. Matip (Geis), 90+1. Sané (Huntelaar)

Domácí celek byl v zápase favoritem, ale hosté praktikující ofenzivní fotbal domácí celek překvapili dobrým držením míče. Hosté byli v úvodu zápasu aktivnější, ale rána pro ně přišla ve 26. minutě, když se jim zranil útočník Harris Sefarovič. Ve 27. minutě hostující brankář Hradecky zlikvidoval pokus Goretzkyho z bezprostřední blízkosti. Domácí se ve druhém poločase tlačili do útoku, ale Frankfurt pozorně bránil. V 74. minutě chytil Hradecky hlavičku Joela Matipa. V 76. minutě se ale domácí stoper prosadil po centru Geise a posla Schalke do vedení 1:0. Na druhé straně mhl v 81. minutě vyrovnat hosté, ale Aigner a následně Meier své šance neproměnili. A tak přišel trest na druhé straně. V první minutě nastavení zápasu předvedl krásné sólo Leroy Sané a zpečetil výhru Schalke na 2:0.

(zdroj: espn.com)

FC Schalke 04: Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Höger (70. Sané) - Choupo-Moting (76. Di Santo), Goretzka, Meyer (83. Höwedes) - Huntelaar
Eintracht Frankfurt: Hradecky - Ignjovski, Russ, Zambrano (52. Abraham), Oczipka - Hasebe, Reinartz, Stendera - Seferovič (26. Aigner), Meier, Castaignos (79. Waldschmidt)

Bayer 04 Leverkusen 1:0 1. FSV Mainz

Branky: 69. J. Hernández (Donati)

Bayer potvrdil roli favorita a v první půli byl na hřišti lepším celkem. "Lékárnici" drželi míč, kombinovali, ale do vyložené šance se nemohli dostat. Ve 24. minutě se ke střele dostal domácí obránce Wendell, ale mířil nad. Aktivní byl domácí záložník Hakan Calhanoglu, který zahrozil ve druhé půli, jeho pokus ale hostující brankář Karius zneškodnil. V 62. minutě se zaskvěl domácí brankář Berdn Leno, který z blízka vyrazil pokus Malliho. V 69. minutě vstřelil jedinou branku utkání mexická posila Bayer Javier Hernández, který prokličkoval hostující obranou od středového kruhu a jeho střelu zblokoval hostující obránce, nicméně Karius na míč nedosáhl a Leverkusen tak zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Bayer 04 Leverkusen: Leno - Donati, Tah, Romalho, Wendell - L. Bender, Kramer, Bellarabi (80. Mehmedi), Kampl, Calhanoglu - J. Hernández (70. Kiessling)
1. FSV Mainz: Karius - Brosinski, Bungert, Bell, Bengtsson - Baumgartlinger, Mortiz (58. Latza) - Clemens, Malli, De Blasis (72. Jairo) - Muto (81. Córdoba)

Výsledky 6. kola Bundesligy:

FC Bayern Mnichov 5:1 VfL Wolfsburg (51., 52., 55., 57. a 60. Lewandowski - 26. Caliguiri)
Darmstad 98 2:1 Werder Brémy (31. pen. a 83. Wagner - 20. Jóhansson)
Hertha BSC Berin 2:0 1. FC Köln (43. a 90+4. Ibiševič)
FC Ingolstadt 0:1 Hamburger SV (87. Gregoritsch)
FC Schalke 04 2:0 Eintracht Frankfurt (76. Matip, 90+1. Sané)
Bayer 04 Leverkusen 1:0 1. FSV Mainz (69. J. Hernandéz)
Borussia Mönchengladbach 4:2 FC Augsburg (5. F. Johnson, 17. Xhaka, 19. Stindl, 21. Dahoud - 51. pen. a 74. pen. Verhaegh)
Hannover 96 1:3 VfB Stuttgart (14.. Karaman - 16. Gentner, 18. Werner, 90. Maxim)
TSG Hoffenheim 1:1 Borussia Dortmund (42. Rudy - 55. Aubameyang)