Zpět na » 1. Bundesliga » Dormund porazil Leverkusen, Bayern veze všechny body ze hřiště nováčka z Darmstadtu

1. Bundesliga - Dormund porazil Leverkusen, Bayern veze všechny body ze hřiště nováčka z Darmstadtu

Dormund porazil Leverkusen, Bayern veze všechny body ze hřiště nováčka z Darmstadtu © wordpress.com - Radost hráčů Borussie Dortmund

1

20.09. - REVIEW V páteční předehrávce 5. kola Bundesligy potvrdil FSV Mainz roli favorita a otočil utkání s Hoffenheimem ve vítězství 3:1. V sobotu uspěl mistrovský Bayern Mnichov, který si po vítěství 3:0 na hřišti nováčka z Darmstadtu odváží další tři body. Schalke 04 si v neděli přijelo pro tři body do Stuttgartu, když o vítězství 1:0 rozhodl Leroy Sané. Ve šlágru kola potvrdila Borussia Dormund vynikající formu a porazila 3:0 Bayer 04 Leverkusen.

FSV Mainz 1:1 TSG Hoffenheim

Branky: 18. Malli (Clemens), 61. Malli (De Blasis), 68. Malli (Muto) - 13. Schmid (Polanski)

Domácí celek byl v zápase mírným favoritem, protože hostujícímu Hoffenheimu se vstup do letošní sezóny vůbec nepovedl a krčil se ve spodních patrech tabulky. Zápas začal výborně pro Hoffenheim, když ve 13. minutě šli hosté do protiútoku, Eugen Polanski vysunul na levé straně nabíhajícího Jonathana Schmida, který překonal domácího brankáře Kariuse. O pět minut později domácí Mainz srovnal, když po přihrávce Clemense se přesně k tyči trefil Yunus Malli. V průběhu první půle měli více ze hry hostující Hoffenheim a domácí podržel brankář Karius, který si poradil s pokusy Kevina Vollanda a Jonathana Smidta. Ve druhém poločase se obraz hry výrazně změnil. Domácí se dostávali do příležitostí a hostující obrana nestíhala. Nejdříve ve 53. minutě zahrozil Jošinori Muto a hlavou trefil břevno hostující brány. V 61. minutě domácí dokonali obrat v utkání, když se krásnou technickou střelou prosadit podruhé v zápase Yunuse Malli. A ten samý hráč dokonal hattrick v 68. minutě, který na dvakrát překonal hostujícího brankáře Baumanna. V 82. minutě mohl snížit hostující letní posila Kevin Kurányi, ale trefil se přímo do míst, kde stál připravený Karius.

FSV Mainz: Karius - Brosinski, Bungert, Bell, Bengtsson - Baumgartlinger, Moritz - Clemens, Malli (88. Serdar), De Blasis (90.+2. Parker) - Muto (76. Niederlechner)

TSG Hoffenheim: Baumann, Kadeřábek, Schar (46. Bicakcic), Süle, Kim (75. Uth)- Rudy, Schwegler (76. Kuranyi), Polanski - Schmid, E. Vargas, Volland

VfL Wolfsburg 2:0 Hertha BSC Berlin

Branky: 76. Dost (Caligiuri), 89. Dost pen.

Wolfsburg v sobotním zápase potvrdil roli favorita a na domácím hřišti porazil Herthu Berlin 2:0. V 8. minutě předvedl školáckou chybu hostující brankář Thomas Kraft, když váhal s rozehrávkou, nabídnutou šanci nevyužil dánský útočník Bendtner, který zamířil vysoko nad. V 17. minutě zahrozili hosté, Haragučiho pokus ale výborným zákrokem zneškodnil Benaglio. V nastavení první půle prověřil domácího brankáře Cigerci, Benaglio ale jeho pokus vyrazil. Hosté o poločase vystřídali brankáře, když zraněného Krafta v bráně nahradil Almenning Jarstein. Ve druhé půli domácí Wolfsburg přidal na útočné aktivitě, ale střely Caliguiriho a hlavičku Draxlera pochytal Jarstein. Domácí se tak dočkali až v 76. minutě, kdy Caliguiri přihrál osamocenému Bastu Dostovi, který neměl problém uklidit míč do prázdné brány. O vítězství domácích rozhodl v 88. minutě Bast Dost, který proměnil penaltu po faulu Lustenberga na Draxlera.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, M.Schäfer - Guilavogui - M. Kruse (83. Jung) - D. Caligiuri, Draxler,Schürrle (61. Arnold) - Bendtner (71. Dost)

Hertha BSC Berlin: Kraft (46. Almenning Jarstein) - Weiser, S. Langkamp (44. Stark), Lustenberger, Plattenhardt - Skjelbred, Darida - Cigerci (77. van den Bergh), Haraguchi - Stocker - Ibisevic

Hamburger SV 0:0 Eintracht Frankfurt

"Rothosen" doma tentorkát nedokázali vstřelit branku Frankfurtu a rozešli se s ním nerozhodně 0:0. Domácí měli obrovskou příležitost v 10. minutě, Djourou se pohotově zorientoval v pokutovém území hostů, svou střelu ale nasměroval pouze do břevna hostující branky. Ve druhé půli střílel vedle ve slušné šanci Iličevič. Hosté zahrozili v 58. minutě, hlavičku z bezprostřední blízkosti Harise Seferoviče výborným zákrokem vychytal Jaroslav Drobný. Další excelentní zákrok předvedl český brankář ve 62. minutě, když reflexivním zákrokem zneškodnil hlavičku Alexandra Meiera. Zápas tak nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Hamburger SV: Drobny - Diekmeier, Spahic, Djourou, Ostrzolek - Kacar - Hunt, Holtby - N. Müller (68. Gregoritsch), Ilicevic (76. Olič) - Lasogga (88. Schipplock)

Eintracht Frankfurt: Hradecky - Ignjovski, Russ, Abraham, Oczipka - Reinartz - Hasebe (90+1. Medojevič), Stendera (89. Flum) - Meier - Seferovic, Castaignos (84. Aigner)

Werder Brémy 0:1 FC Ingolstadt

Branky: 90+3. Hartmann pen.
Červené karty: 90+5. Bargfrede (Werder Brémy)

Brémy nezvládli utkání s nováčkem z Ingolstadtu po penaltě v nastaveném čase prohráli na domácím hřišti 0:1. Domácí celek byl v zápase aktivnější, ve 13. minutě vychytal Bartelse hostující brankář Özcana. Ve 27. minutě domácí si na centr naběhl Rogera a hlavou míč trefil břevno hostující brány. Po přestávce za velkého potlesku celého stadiónu do hry naskočil Claudio Pizzaro a hned se prezentoval ve 53. minutě nebezpečnou hlavičkou, která zamířila těsně vedle. Hosté se v závěru začali osmělovat, ale pokusy Moralese a Hartmanna v domácí brance neskončily. V nastaveném čase se ale začali dít věci. Nejdříve v první minutě nastavení promarnil obrovskou šanci Pizzaro, který po centru Gebre Selassieho netrefil branku. Vzápětí na druhé straně fauloval ve vápně Lukimya a nařízenou penaltu proměnil hostující Moritz Hartmann. V páté minutě nastavneí nervy neudržel domácí záložník Bargfrede a po likvidačním zákroku byl vyloučen.

Werder Brémy: Wiedwald - Gebre Selassie, Lukimya, Vestergaard, S. Garcia - Bargfrede - Fritz (73. Kroos), U. Garcia (46. Pizzaro) - Bartels - Johannsson (80. Öztunali), Ujah

FC Ingolstadt: Özcan - Levels, Matip, B. Hübner, Suttner - Roger - P.Groß, Morales - Lex, Leckie (87. Kachunga) - Hinterseer (67. Hartmann)

1. FC Köln 1:0 Borussia Mönchengladbach

Branky: 64. Modeste (Bittencourt)

Krize Borussie Mönchengladbach pokračuje i po zápase na hřišti 1. FC Köln. Domácí začali aktivně a ve 3. minutě pálil nad Marcel Risse. V 18. minutě promarnil příležitost Bittencourt, proti kterému pohotově vyběhl hostující brankář Sommer. Ve 34. minutě švýcarský brankář hostů zneškodnil pokus Osaky, který mířil z úhlu k bližší tyči. Domácí měli zápas pod kontrolou a zaslouženého vedení se dočkali v 64. minutě, kdyc centr Leonarda Bittencourta našel přesně hlavu Anthonyho Modesteho, který překonal Sommera. O ojedinělou příležitost hostů se postaral tečující Brouwers, vynikajícím zákrokem ale domácí podržel brankář Timo Horn.

1. FC Köln: Horn - Olkowski, Sörensen, Heintz, Hector - M.Lehmann, Vogt (46. Jojič) - Risse, Bittencourt (77. Gerhardt) - Modeste, Osako (88. Zoller)

Borussia Mönchengladbach: Sommer - Jantschke, Brouwers, A.Christensen, Wendt - Dahoud (76. Hrgota), G.Xhaka - Traoré (71. N.Schulz), Raffael, Hazard (71. Hahn) - Drmic

Darmstadt 98 0:3 FC Bayern Mnichov

Branky: 20. Vidal (Douglas Costa), 62. Coman (Rode), 63. Rode

Mistrovský Bayern zavítal na hřiště nováčka z Darmstadtu a odváží si přesvědčivé vítězství v poměru 3:0. Hosté byli od začátku utkání lepším týmem a ve 12. minutě pálil nebezpečně Arturo Vidal, jeho střela ale zamířila těsně vedle. Chilský záložník se prosadil ve 20. minutě, když střelou z 22 metrů a pomocí tyče poslal míč do domácí sítě. Vzápětí mohl vyrovnat Dominik Stroh-Engel, jeho pokus ale zlikvidoval pozorný Manuel Neuer. Ve 32. minutě domácí Marcel Heller zamířil jen těsně vedle hostující branky. Bayern o zisku tří bodů rozhodl v polovině druhého poločasu. Nejdříve zvýšil na 2:0 střelou ze střední vzdálenosti Kingsley Coman po přihrávce Sebastiana Rodeho. O minutu později to již bylo o tři branky. Sebastian Rode nejdříve nasměroval svou střelu do břevna domácí brány, odražený míč ale už doklepl do domácí branky. Na vývoj utkání zareagoval hostující trenér Pep Guardiola posláním na hřiště Javiho Martinéze, který tak nastoupil po dlouhém zranění. Bayern poté už v poklidu kontroloval zápas.

Darmstadt 98: Mathenia - Garics, Sulu, Caldirola, Holland - Niemeyer (69. Rosenthal), Gondorf - Kempe - Heller, Rausch (77. Vrancic) - Stroh-Engel (59. Wagner)

FC Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, J. Boateng (72. X.Alonso), Alaba, Juan Bernat - Kimmich - Rode, Vidal (66. Martinez) - Coman, Douglas Costa (68. T.Müller) - M. Götze

VfB Stuttgart 0:1 FC Schalke 04
Branky: 53. Sané (Meyer)

Domácí celek byl v úvodních zápasech aktivnější, nejdříve Timo Werner se snažil překvapit Fährmanna zatočenou střelou, poté Baumgartl hlavičkoval po centru Kostiče nad. Na druhé straně ve 20. minutě měl gól na noze Joël Matip, jeho pokus ale vynikajícím zákrokem zneškodnil domácí brankář Przemyslaw Tyton. Domácí byli nebezpečnější, ve 27. minutě neproměnil tutovou šanci Daniel Ginczek, který ale bránu netrefil, o dvě minuty ten samý hráč hlavičkoval k tyči, Fährmann ale jeho pokus k tyči chytil. Obrovskou minulu ve 36. minutě předvedl Joël Matip, který namazal do šance Danielu Ginczekovi, který Fährmanna obešel ale z velkého úhlu míč do branky nedopravil. Druhý poločas začal brankou Schalke 04, když se ve 53. minutě prosadil Leroy Sané. V 70. minutě další šanci spálil Daniel Ginczek, odražený míč a následnou střelu Wernera chytil Fährmann, který si o minutu později poradil i s pokusem FLoriana Kleina. Hostující brankář byl rozhodně mužem zápasu, když si na něm v 75. minutě opět vylámal zuby Daniel Ginczek. V 83. minutě neproměnil další tutovku Stuttgartu Martin Harnik, který ale zamířil vysoko nad.

VfB Stuttgart: Tyton - Klein, Sunjic, Baumgartl, Insua (87. Rupp) - Serey Dié - Gentner - Maxim (66. Didavi), Kostic - Ti. Werner (74. Harnik), Ginczek
FC Schalke 04: Fährmann - Junior Caicara, J. Matip, Neustädter, Aogo - Geis - L. Sané (62. Hojbjerg), Goretzka, M. Meyer (89. Höwedes) - di Santo, Huntelaar (71. Choupo-Moting)

Borussia Dortmund 3:0 Bayer 04 Leverkusen
Branky: 19. Hofmann (Kagawa), 58. Kagawa (Mchitarjan), 74. Aubameyang pen.

Dormund ve šlágru kola přivítal doma Bayer 04 Leverkusen a zápas měl od začátku pod kontrolou. Svůj 200. zápas za Dortmund odehrál kapitán Mats Hummels. Ve 14. minutě výborně vypálil Mchitarjan, ale Bernd Leno vynikajícím zákrokem jeho střelu vyrazil. V 19. minutě se už domácí radovali. Bernd Leno chybně vyběhl proti míči, který netrefil a Jonas Hofmann uklidil míč do prázdné brány. Na druhé straně mohl vzápětí vyrovnat Javier Hernandéz, který šel sám na Bürkiho, ale domácí bránu netrefil. Po přestávce neproměnil v 51. minutě Aubameyang svůj nájezd na Lena, na druhé straně vzápětí výborně vyběhl Bürki proti "Chicaritovi", který míč nastřelil pouze do domácího brankáře. Dortmund se dočkal zvýšení na 2:0 v 58. minutě, kdy se po přihrávce Henrika Mchitarjana prosadil Kagawa. V 74. minutě už domácí vedli 3:0, když ve vápně fauloval pronikajícího Gintera hostující obránce Wendell a nařízenou penaltu proměl Pierre-Emerick Aubameyang. v 85. minutě se zaskvěl hostující brankář Leno, který vyrazil střelu Gündogana a následně i dorážku Schmelzera.

Borussia Dortmund: Bürki - Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer - Gündoğan, Weigl - J. Hofmann (63. Januzaj), Kagawa, Mchitarjan (81. Ramos) - Aubameyang (87. G. Castro)
Bayer 04 Leverkusen: Leno - Donati, Papadopoulos, Tah, Wendell - Bellarabi (78. Henrichs), Kampl, Kramer (46. Brandt), Çalhanoğlu - J. Hernández, Kießling (46. Mehmedi)

FC Augsburg 2:0 Hannover 96
Branky: 29. Esswein, 32. Verhaegh pen.

Domácí Augsburg si v zápase týmů, kterým se letos nedaří, připsal vítězství 2:0. Zápas začal šancí Andreasena ve 22. minutě, jehož výbornou ránu vyrazil domácí gólman Hitz. Ve 29. minutě se obtočil před vápnem Alexander Esswein a ránou k tyči poslal domácí Augsburg do vedení 1:0. Ve 32. minutě zvýšil vedení domácího celku Paul Verhaegh, který proměnil penaltu po faulu Marcela na domácího hráče Wernera. Za hosty zahrozil ve 42. minutě hostující Kiyotake, ale mířil těsně vedle pravé tyče domácí brány. Ve druhé půli mohl přidat třetí branku Augsburgu Matavž, ale míč do branky nenasměroval. V 80. minutě cítili hosté křivdu, když rozhodčí neodpískal penaltu po ruce domácího obránce.

FC Augsburg: Hitz - Verhaegh, Hong Čong-ho, Klavan, Stafylidis - Kohr - Esswein (46. Feulner), Ku, Altintop (83. Callsen-Bracker), Werner (69. Či Tong-won) - Matavž.
Hannover 96: Zieler - Sakaj, Marcelo, Schulz, Albornoz - Sorg (68. Klaus), Sané, Prib (44. Karaman) - Andreasen, Kijotake (68. Erdinç) - Sobiech

Výsledky 5. kola Bundesligy:

FSV Mainz 3:1 TSG Hoffenheim (18., 61. a 68. Malli - 13. Schmid)
VfL Wolfsburg 2:0 Hertha BSC Berlin (76., 89. pen. Dost)
Werder Brémy 0:1 FC Ingolstadt (90+3. Hartmann)
1. FC Köln 1:0 Borussia Mönchengladbach (64. Modeste)
Darmstadt 98 0:3 FC Bayern Mnichov (20. Vidal, 62. K. Coman, 63. Rode)
VfB Stuttgart 0:1 FC Schalke 04 (53. Sané)
Borussia Dortmund 3:0 Bayer 04 Leverkusen (19. Hofmann, 58. Kagawa, 74. Aubameyang pen.)
FC Augsburg 2:0 Hannover 96 (29. Esswein, 32. Verhaegh pen.)