Zpět na » 1. Bundesliga » Müller z penalty rozhodl o výhře Bayernu 2:1 nad Augsburgem, Borussia přestřílela Hannover 4:2

1. Bundesliga - Müller z penalty rozhodl o výhře Bayernu 2:1 nad Augsburgem, Borussia přestřílela Hannover 4:2

Müller z penalty rozhodl o výhře Bayernu 2:1 nad Augsburgem, Borussia přestřílela Hannover 4:2 © comunioblog.de - Pierre-Emerick Aubameyang

2

12.09. - REVIEW Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili zápas čtvrtého kola německé ligy s Augsburgem a zvítězili 2:1. V závěru rozhodl z penalty Thomas Müller. Dortmund po výhře 4:2 v Hannoveru zůstal v čele tabulky o skóre před úřadujícími mistry. Úřadoval hlavně Pierre-Emerick Aubameyang.

Bayern se dostal v prvním poločase zápasu s Augsburgem do několika šancí, ve 43. minutě ale překvapivě otevřeli skóre hosté. Tvrdou střelou zblízka se prosadil záložník Esswein. Bayern doma inkasoval po 332 minutách, naposledy jej překonal v květnu právě Augsburg.

Po přestávce svěřenci trenéra Guardioly navýšili tlak a v 77. minutě se dočkali vyrovnání, třetí gól v sezoně oslavil polský reprezentant Lewandowski. Obrat dokonal v poslední minutě Müller z přísně nařízené penalty.

3 body zachránil Bayern Thomas Müller (zdroj: guim.co.uk)

Dortmund sice v Hannoveru začal aktivně, po sérii neproměněných šancí ale inkasoval jako první. Po Andreasenově přihrávce před bránu překonal gólmana Bürkiho Sobiech.

Hosté ale stihli otočit skóre ještě v prvním poločase. Nejprve po faulu Felipeho rozhodčí Siebert nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Aubameyang, o chvíli později se po Ginterově pasu prosadil Mchitarjan.

Ani Borussia ale vedení dlouho neudržela, v 53. minutě se znovu prosadil polský útočník Sobiech po chybě obránce Hummelse, který dnes nastoupil ke 200. bundesligovému utkání.

Obránci Hannoveru Felipemu se ale nepovedl závěr utkání a poté, co vrátil Dortmundu jednogólový náskok vlastním gólem, zahrál v 84. minutě ve vápně rukou a výhru hostů zpečetil z další penalty Aubameyang.

Aubameyang dal Hannoveru dvě branky (zdroj: i1.p7.com)

Hertha Berlín vstřelila v prvním dějství dva góly po dvou střelách na branku a Stuttgart porazila 2:1, rozhodující trefu si připsal Lustenberger. Záložník Herthy Vladimír Darida i stoper Stuttgartu Adam Hloušek odehráli celé utkání.

Úspěch si připsali oba nováčci. Zatímco Ingolstadt remizoval s Wolfsburgem 0:0, Darmstadt zvítězil 1:0 na hřišti favorizovaného Leverkusenu a v této sezoně zatím nepoznal hořkost porážky.

Výsledky 4. kola Bundesligy:

Bayern Mnichov - FC Augsburg 2:1
Branky: 77. Lewandowski, 90. T. Müller (pen.) - 43. Esswein (Ku)

Bayer Leverkusen - SV Darmstadt 98 0:1
Branky: 8. Sulu (Rausch)

Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:4
Branky: 18. Sobiech (Andreasen), 53. Sobiech (Prib) - 35. Aubameyang (pen.), 44. Mchitarjan (Ginter), 67. Felipe (vla.), 86. Aubameyang (pen.)

Hertha BSC - VfB Stuttgart 2:1
Branky: 14. Haraguči (Weiser), 45+3. Lustenberger (Langkamp) - 36. T. Šunjić (Didavi)

FC Ingolstadt 04 - VfL Wolfsburg 0:0

Eintracht Frankfurt - 1. FC Köln 4:1
Branky: 4. Meier (Ignjovski), 15. Castaignos (Meier), 23. Meier (Seferović), 30. Castaignos (Hasebe) - 28. Modeste (Zoller)