Zpět na » 1. Bundesliga » Dnes Werder s Alemannií

1. Bundesliga - Dnes Werder s Alemannií

0

20.04. - V dnešní předehrávce 30. kola bundesligy zavítá do Brém Alemannia Aachen. Werder má v případě vítězství šanci minimálně do soboty přeskočit Schalke v čele tabulky. Přečtěte si několik zajímavostí týkajících se obou dnešních soupeřů...

Werder naposledy narazil v bundeslize v domácím prostředí na Aachen v dubnu 1970. I díky hattricku Wernera Görtse vyhrál 4:1, šlo o jediné domácí vítězství proti Alemannii.

Narazí na sebe týmy s nejlepším proměňováním příležitostí: Brémy využily 16,9 procenta svých šancí, Aachen 15,4 procenta.

Brémy jsou už sedm utkání neporažené (čtyři vítězství, tři remízy) - v současné době nejdéle ze všech mužstev bundesligy.

Werder už 443 minut neinkasoval branku - poslední obdržel od Podolskiho z Bayernu.

Již dvakrát v sezóně, stejně jako nyní, hráči Alemannie prohráli tři zápasy v řadě (na začátku odvetné části a mezi 8. a 10. kolem). Tyto série pak vždy skončily výsledkem 0:0 - šlo o jediné dvě bezbrankové remízy týmu v ročníku.

Výhra Werderu 2:0 v Dortmundu byla prvním utkáním bez obdrženého gólu bez Pera Mertesackera v obraně.

Brémy nastřílely dvanáct branek z pozic mimo pokutové území - to je v soutěži nejvíce! Aachen dostal pro změnu z dálky nejvíce gólů - třináct.

Jeffrey Leiwakabessy z Alemannie byl ze všech bundesligových hráčů v poli nejvíce na hřišti - 2.585 minut.

Brémy mají v Diegovi nejlepšího střelce přímých kopů - Brazilec proměnil již tři. Aachen má ve svých řadách nejúspěšnějšího exekutora pokutových kopů - Reghecampf z nich skóroval pětkrát. Rumunský fotbalista bude ale kvůli karetnímu trestu v utkání chybět.

Náhradník za Mertesackera Petri Pasanen neprohrál v zápase poháru UEFA proti Alkmaaru ani v lize v Dortmundu jediný osobní souboj o míč.