Zpět na » 1. Bundesliga » Pohár DFB: finalisty už známe

1. Bundesliga - Pohár DFB: finalisty už známe

0

19.04. - V úterý a ve středu se odehrály utkání o postup do finále Poháru DFB. V semifinále se utkali 1. FC Norimberk s Eintrachtem Frankfurt a VfL Wolfsburg s VfB Stuttgart. V prvním dominoval FCN a ve druhém uhrál Stuttgart nejstěsnější vítězství. Oba soupeři se tak potkají 26. května v berlínském finále.

Norimberští v úterním finále přímo excelovali a jednoznačně přehráli nevýrazný tým Eintrachtu Frankfurt. Už ve 3. minutě se radovali domácí z první branky, kterou vsítil Engelhardt. V dobrém světle se předvedl i český internacionál Tomáš Galásek, který ve druhém poločase v 54. minutě vstřelil gól již na 3:0. Frankfurtské trápení dokonal minutu před koncem Pagenburg, střelec jediné branky ve víkendovém utkání proti Cáchám. Domácí fanoušci po té mocně oslavovali obrovský úspěch v podobě postupu.
Druhým finalistou se stalo mužstvo VfB Stuttgart díky brance Brazilce Antonia da Silvy z přímého kopu, který míč krásně zatočil přes zeď dolů k tyči, kam brankář neměl šanci doskočit. Wolfsburg ve druhé půli vyvinul velký tlak na branku Hildebranda a dokonce vstřelil gól, ale Marcelinho když jeho zásah byl označen za postavení mimo hru. Celkově ovšem domácím v útoku chyběla preciznost a průraznost a Stuttgarští se tak radují z postupu do finále.

1. FC Norimberk - Eintracht Frankfurt 4:0

FCN: Schäfer - Kristiansen (61. Pagenburg), Wolf, Glauber, Pinola, Galásek, Beauchamp (69. Spiranovič), Engelhardt, Polák, Schroth, Saenko (87. Mintal) - trenér
Eintracht: Nikolov - Vasoski, Russ, Kyrgiakos, Spycher, Fink, Huggel, Köhler, Thurk, Amanatidis (80. Weissenberger), Heller (46. Meier) - trenér

Branky: 3. Engelhardt, 25. Saenko, 54. Galásek, 89. Pagenburg
ŽK: Glauber, Galásek - Huggel, Russ

Diváci: 47 000

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 0:1

Wolfsburg: Jentzsch - Quiroga, Madlung, Hofland, van der Heyden, van der Leegte, Santana (88. Hill), Marcelinho (90. Karhan), Krzynowek, Makiadi (78. Möhrle), Boakye - trenér
Stuttgart: Hildebrand - Osorio, Meira, Delpierre, Magnin, Pardo, Hilbert (90. Beck), A. da Silva (73. Bierofka), Khedira, Streller (52. Lauth), Cacau - trenér Armin Veh.