Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov ulovil za 30 miliónů euro Douglase Costu

1. Bundesliga - Bayern Mnichov ulovil za 30 miliónů euro Douglase Costu

Bayern Mnichov ulovil za 30 miliónů euro Douglase Costu © twitter.com - Douglas Costa už je hráčem Bayernu

4

Líbilo se

01.07. - Dnešním dnem bylo oficiálně zahájeno letní přestupové období. Bayern Mnichov neváhal a ihned získal posilu do záložní řady. Do Allianz Areny přichází brazilský ofenzívní záložník Douglas Costa. Bavorský velkoklub za něj Šachtaru Doneck zaplatí 30 miliónů liber. Costa podepsal smlouvu na 5 let a bude oblékat dres s číslem 11, který před ním nosil Shaqiri.

V Bayernu Mnichov vědí, že nesmí usnout na vavřínech a stejně jako konkurence musí posilovat. Hned zkraje přestupového období získal do svých řad Douglase Costu, který by mohl být náhradou za věčně zraněného Francka Ribéryho.

Douglas Costa přicestoval z Brazílie do Evropy, když mu bylo 19 let. V Šachtaru Doněck vytvořil velmi silnou trojici se svými dvěma krajany - s Willianem a Bernardem. Se Šachtarem Doněck oslavil 5 ligových titulů. Ale skvělí hráči postupně odcházeli a Šachtar ztratil svou dominanci nad ukrajinskou ligou. Willian zamířil v roce 2013 na krátkou epizodu do Anži Manchačkala a poté do Chelsea, kde působí i dnes.

Bylo jasné, že letos v létě opustí klub Douglas Costa. Velmi blízko byla možnost, že se opět sejde v jednom mužstvu s Willianem. Ale na Stamford Bridge nakonec nezamířil. I když i sám hráč byl přestupu do Anglie nakloněn.

Douglas Costa bude od nové sezóny hájit barvy Bayernu Mnichov. S německým velkoklubem podepsal smlouvu do roku 2020 a bude nosit dres s číslem 11. Šachtar Doněck za něj inkasuje 30 miliónů euro. Uvidíme, jak s ním Pep Guardiola naloží.

„Jsme velmi rádi, že jsme Douglase Costu získali. Jeho pětiletý kontrakt demonstruje to, že s ním počítáme i v dlouhodobém horizontu. Přejeme mu, aby se v Mnichově aklimatizoval co nejrychleji, a stal se oporou našeho týmu. Má skvělé technické dovednosti. Má silnou levou nohu a také toho hodně naběhá,“ řekl sportovní ředitel Bayernu Mnichov, Matthias Sammer.

„Pro mě je to splněný sen. Jsem opravdu hrdý na to, že budu hájit barvy tak skvělého a velkého klubu. Už tady pár vynikajících Brazilců působilo. Těším se, až tady začnu, a budu se snažit, abych naplnil očekávání,“ uvedl po podpisu smlouvy Douglas Costa.

Kam dál?

Michal Čermák / bleacherreport.com, transfermarkt.com, fourfourtwo.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tymo - 01.07. Odpovědět

Je potřeba aby byl v klubu přetlak, jen tak si každej bude chtít své místo v základu zasloužit

Tymo

Douglas Costa je výborný hráč, ale myslím si že v nabité sestavě Bayernu nedostane příliš prostoru. Škoda pro něj.

18vides19
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články