Zpět na » 1. Bundesliga » Záložník Bayernu Mnichov Mitchell Weiser míří do Herthy Berlín

1. Bundesliga - Záložník Bayernu Mnichov Mitchell Weiser míří do Herthy Berlín

Záložník Bayernu Mnichov Mitchell Weiser míří do Herthy Berlín © fcbayern.ro - Mitchell Weiser již nebude oblékat dres Bayernu. Přestoupil do Herthy Berlín

0

Líbilo se

19.06. - Hertha Berlín zaznamenala první větší posilu do svého kádru. Je jí jednadvacetiletý talentovaný záložník Mitchell Weiser, jenž tři roky působil v Bayernu Mnichov. V něm se ovšem do hlavního týmu nedokázal přes silnou konkurenci prosadit a proto odchází tam, kde dostane více příležitostí hrát.

Weiser přišel do mnichovského celku v roce 2012 z Kolína nad Rýnem, ovšem za uplynulé tři roky nastoupil v hlavním mužstvu pouze k šestnácti zápasům, v nichž vstřelil jedinou branku. O něco více toho odehrál v rezervě a část svého angažmá strávil také na hostování v Kaiserslauternu.

„Hertha pro mě bude vzrušující výzva. Kráce jsem se bavil se sportovním ředitelem Michaelem Preetzem a trenérem Palem Dardaiem a těším se na to, co mě čeká,“ řekl Weiser o svém přestupu.

„A s podporou skvělých fanoušků bych rád týmu pomohl mít úspěšnou sezónu."

Talentovaný záložník, který dříve působil v juniorských výběrech Německa, se pod Pepem Guardiolou nedokázal prosadit a hrál především až v posledních duelech sezóny, což mu umožnila rozsáhlá marodka v týmu. Naopak v Herthě by se mohl stát jedním z pilířů základní sestavy a dostat tak podstatně více herních příležitostí.

„Mitchell Weiser je mladý a schopný se dále rozvíjet. Také může hrát na obou křídlech a lze ho postavit jak do ofenzivní, tak i do defenzivní role. Navíc skvěle zapadá do našich podmínek. Jsme proto rádi, že souhlasil s přestupem právě k nám,“ řekl sportovní ředitel klubu, který v poslední sezóně nebyl daleko od sestupu z německé nejvyšší soutěže.

Kam dál?

Josef Hladík / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články