Zpět na » 1. Bundesliga » Beckenbauer: Schweinsteiger se bude v United trápit. Ať zůstane v Bayernu

1. Bundesliga - Beckenbauer: Schweinsteiger se bude v United trápit. Ať zůstane v Bayernu

Beckenbauer: Schweinsteiger se bude v United trápit. Ať zůstane v Bayernu © newstalk.com - Bastian Schweinsteiger

1

Líbilo se

19.06. - Legenda mnichovského Bayernu Franz Beckenbauer varovala záložníka bavorského klubu Bastiana Schweinsteigera, o němž se spekuluje v souvislosti s přestupem do Manchesteru United, že by měl raději zůstat v Mnichově, neboť v anglickém klubu by měl problémy s přizpůsobením na nové prostředí a herní styl.

Třicetiletý středopolař má v Allianz Areně ještě rok platnou smlouvu, nicméně různé zdroje uvádí, že Manchester United má eminentní zájem tohoto ostříleného borce zlákat do svého týmu. Schweinsteiger uvedl, že jednání o své budoucnosti odložil až na léto, kdy si s Rummeniggem sednou. Generální ředitel Bayernu ho ale prodat nechce, byť ho hráč žádal o odchod z Allianz Areny. Trenér Guardiola pak rezignovaně uvedl, že záleží na Schweinsteigerovi, jak se rozhodne.

Nicméně Beckenbauer se na případný Schweinsteigerův přestup dívá hodně skepticky. „Je těžké se v jeho věku přizpůsobit na jinou špičkovou evropskou soutěž. Měl by zůstat v Bayernu, kde může hrát na nejvyšší úrovni další rok nebo dva. Myslím si, že by potom mohl dokončit svoji kariéru v USA,“ domnívá se.

K tomu ještě bývalý hráč a trenér Bayernu, který momentálně zastává funkci čestného prezidenta, dodal: „Bastianův styl hry byl vždycky hodně náročný. Na nejvyšší úrovni hrál mnoho let a to si vybere svoji daň."

Ottmar Hitzfeld, pod nímž Schweinsteiger debutoval ve velkém fotbalu, radil německému reprezentantovi, aby si ještě předtím, než učiní definitivní rozhodnutí, popovídal s koučem Guardiolou. „Měl by vědět, jaké s ním má Pep plány a jestli na něj chce nadále sázet.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Jan Preisler / fotbalportal.cz, espnfc.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

podla mna by sa presadil. Nemci sú buldoci a nemajú problém skoro v žiadnej lige

thornhill

Tyvole tak oni hrajou z ničeho nic španělskou házenou a on by si nezvykl na styl pod kterým už jednou hrál. Nehledě na to že se ho snažej něžně zbavit až bude nepotřebnej.... je ti 30 už si starej párek, twl.

Lam-pard
Reklama
Reklama
Nejnovější články