Zpět na » 1. Bundesliga » Darida už dostal nabídky k přestupu, hlavně ze západu Evropy

1. Bundesliga - Darida už dostal nabídky k přestupu, hlavně ze západu Evropy

Darida už dostal nabídky k přestupu, hlavně ze západu Evropy © badische-zeitung.de - Vladimír Darida

0

Líbilo se

09.06. - Fotbalový reprezentant Vladimír Darida nechce hrát po sestupu Freiburgu druhou německou ligu a vyhlíží letní odchod. Čtyřiadvacetiletý záložník už dostal několik nabídek převážně od západoevropských klubů, prioritou pro něj zůstává německá nejvyšší soutěž.

"Nějaké představy jsou. Pár klubů se ozvalo, což mě moc těší. Teď to bude o tom najít nějaké společné řešení i s Freiburgem a uvidíme, jak to dopadne. Varianty jsou víceméně západ Evropy, nechtěl jsem teď utíkat někam do Ruska nebo do Turecka. Je to zatím podle mých představ," řekl Darida novinářům na dnešním srazu reprezentace.

"Ideální i kvůli řeči by bylo setrvání v Německu. Jsem tam dva roky a co potřebuji, tak si řeknu," doplnil plzeňský odchovanec.

Freiburg mu prý v případě adekvátní nabídky v přestupu bránit nebude, kvůli výborným fanouškům se mu však nebude odcházet lehce. "Kvůli fanouškům mě to trošku mrzí, ale já nechci hrát druhou bundesligu a chtěl bych hrát někde první ligu. Vedení s tím asi trochu počítá a bere to tak, že více hráčů odejde. Od fanoušků mi na facebook chodí zprávy, abych zůstal," přiznal Darida.

Podle německých médií o něj mají zájem bundesligové Brémy, kde působí jeho reprezentační spoluhráč Theodor Gebre Selassie. "Nějaký klub je v jednání samozřejmě trošku blíž, ale já bych to teďko neprozrazoval. (O Brémách) jsem to také četl, ale teď to opravdu nemůžu specifikovat," upozornil Darida.

V kontraktu s Freiburgem má i speciální výkupní klauzuli. "Ta smlouva na to nějak pamatuje. Je tam nějaká částka, za kterou mě může někdo vykoupit," uvedl hráč s 24 reprezentačními starty.

S národním týmem ho v pátek čeká důležitý zápas evropské kvalifikace na Islandu. Z tamních specifických klimatických podmínek obavy nemá. "Fotbal se hraje za každého počasí. Je na každém hráči, jak se s tím vypořádá. Já osobně s tím problém mít asi nebudu, já lehnu a usnu kdekoliv, ani světlo mi vůbec nevadí. Pro nás je asi lepší, když tam jedeme teď v červnu, třeba v říjnu by ten skok byl ještě větší," uvažoval Darida.

Svěřenci Pavla Vrby vedou kvalifikační skupinu o bod před Islandem a případná výhra by je výrazně přiblížila účasti na Euru 2016. Na hřišti ostrovního celku však na podzim prohrálo Nizozemsko (0:2) i Turecko (0:3). "Island je silné mužstvo, i v předchozí kvalifikaci na mistrovství světa hrálo dobře. Doma poráží silná mužstva a nebude to nic lehkého. Remíza by se také dala vzít, byli bychom stále před nimi, ale já bych tam radši vyhrál," dodal s úsměvem Darida.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články