Zpět na » 1. Bundesliga » Karlsruhe bylo na dosah postupu. Hamburk ale utkání otočil a Bundesligu zachránil

1. Bundesliga - Karlsruhe bylo na dosah postupu. Hamburk ale utkání otočil a Bundesligu zachránil

Karlsruhe bylo na dosah postupu. Hamburk ale utkání otočil a Bundesligu zachránil © Bild.de - Hamburk bude prvoligový i v příští sezóně.

1

01.06. - REVIEW Hodiny odpočítávající dobu, po kterou je fotbalový Hamburk v Bundeslize, se zatím nezastaví. Byť Hamburští v prvním utkání doma jen remizovali a v Karlsruhe dnes ještě v nastavení druhého poločasu prohrávali, nakonec dokázali bundesligovou příslušnost uhájit.

Úvodní barážový zápas nedopadl pro Hamburk nejlépe, doma s Karlsruhe jen remizovali 1:1. Pokud se chtěli zachránit, věděli, že určitě musí vstřelit branku. A za tímto cílem šli od začátku utkání s odhodláním. V první půli byli lepším týmem. Protože ale největší šance hostí v podání Van der Varta zůstala nevyužita, měl po první půli blíže do Bundesligy domácí celek.

A v 78. minutě k ní byli ještě blíž. Opět u toho byl Van der Vaart, jenž chyboval ve středu hřiště, čehož využil Hennings, který našel Yaba a ten nekompromisně zakončil - 1:0.

V tu chvíli se hosté pustili do vytrvalého obléhání domácí branky. Během poslední desetiminutovky si vytvořili čtyři velké gólové šance, ale ani z jedné branku vstřelit nedokázali. Jednou jim ve skórování zabránila i tyč, podruhé zas Yabo, který míč odhlavičkoval z brankové čáry.

Karlsruhe však nakonec tlak Hamburku neustálo. V první minutě nastavení se k přímému kopu postavil Diaz a brankář Orlishausen se ani nepohnul - 1:1.

První část prodloužení příliš pohledných momentů nenabídla, z průměru vybočila jen příležitost Nazarova, který těsně minul. Živo bylo na hřišti až v závěru druhé patnáctiminutovky. A v hlavní roli byli opět Hamburští. Po gólu Müllera ze 115. minuty byli už krůček od záchrany v Bundeslize.

Rozhodčí nastavoval čtyři minuty, během nichž dvakrát hosty zachránil brankář Adler. Nejdřív na brankové čáře zneškodnil pokus Valentiniho, pak si poradil i s pokutovým kopem Henningse. Karlsruhe si tak na další šanci bude muset počkat minimálně další sezónu.