Zpět na » 1. Bundesliga » Jürgen Klopp pohárovou trofej nezískal. Dortmund ve finále nestačil na Wolfsburg

1. Bundesliga - Jürgen Klopp pohárovou trofej nezískal. Dortmund ve finále nestačil na Wolfsburg

Jürgen Klopp pohárovou trofej nezískal. Dortmund ve finále nestačil na Wolfsburg © Facebook.com - Ze zisku domácího poháru se raduje Wolfsburg.

1

30.05. - REVIEW Trenér Klopp se ziskem poháru s Borussií Dortmund nerozloučí. Ač byli v utkání favoritem a od páté minuty vedli, nakonec Dortmundští podlehli Wolfsburgu 1:3. Vlci tak završili úspěšnou letošní sezónu. Po postupu do Ligy mistrů získali i domácí pohár.

Fotbalisté Dortmundu začali poslední soutěžní utkání na lavičce Borussie Jürgenu Kloppovi zpříjemňovat už na jeho samém začátku. Už v páté minutě totiž z bezprostřední blízkosti prostřelil gólmana Benaglia Aubameyang a Dortmund vedl.

Pomyslné sladké sousto, které se od té chvíle převalovalo v jeho ústech, začalo kouči Kloppovi hořknout o sedmnáct minut později. Krátce poté, co Marco Reus odmítl zvýšení náskoku, totiž míč po Langerakem vyražném přímém kopu Nalda dorážel za záda australského brankáře Luiz Gustavo.

O osudu první půle a nakonec i celého zápasu rozhodla poslední čtvrthodina úvodního dějství. Ve 33. minutě se po sérii přihrávek k míči dostal Kevin De Bruyne a střelou zpoza velkého vápna překonal Langeraka. Už o pět minut později lovil dortmundský gólman míč ze své sítě potřetí, když obrana neuhlídala na centr naskakujícího Perišiče.

Ve druhém poločase mohly oba celky přidat další branky, ani jedna ze šancí však už zúročena nebyla, a tak se místo Jürgena Kloppa radoval ze zisku pohárové trofeje trenér Wolfsburgu Dieter Hecking.