Zpět na » 1. Bundesliga » Hamburk začal baráž rozpačitě. Proti Karlsruhe doma pouze zachraňoval bod

1. Bundesliga - Hamburk začal baráž rozpačitě. Proti Karlsruhe doma pouze zachraňoval bod

Hamburk začal baráž rozpačitě. Proti Karlsruhe doma pouze zachraňoval bod © Facebook.com - První barážový zápas skončil nerozhodně.

0

28.05. - REVIEW Jen nerozhodný výsledek 1:1 uhráli fotbalisté Hamburku v úvodním utkání baráže o udržení v Bundeslize proti Karlsruhe. Třetí tým druhé ligy zaskočil domácí hned v úvodu, ti pak ve druhém poločase alespoň vyrovnali. Petr Jiráček ani zraněný Jaroslav Drobný nebyli ani na lavičce hamburských náhradníků.

Hamburští sice vstupovali do prvního barážového zápasu jako favorité, vzpomínka na poslední vzájemné utkání je však držela v ostražitosti. Před třemi lety totiž Hamburk na Karlsruhe nestačil, když podlehl v rámci domácí pohárové soutěže 4:2.

Ostražitosti ale mohlo být v podání HSV ještě více. Pokud si totiž dali před úvodním hvizdem cíl vyhrát a neinkasovat, začal se hroutit už ve čtvrté minutě, kdy Hennings střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Střelec prvního gólu se dostal do další šance hned v šestnácté minutě, tentokrát však na Adlera nevyzrál. Podobně si ale vedl na druhé straně krátce před přestávkou Lassoga, a tak šli do šaten spokojenější hosté.

Stejně jako v první půli se mohly taktické pokyny domácích zhroutit hned v úvodu i ve druhém dějství. Hosté totiž během pár vteřin nastřelili hned dvakrát břevno, přičemž především první ze šancí, kdy brána Hamburku byla úplně odkrytá, byla stoprocentní.

Nicméně zůstala neproměněná. Hamburk se sice ve druhé půli snažil, ale k větším šancím se nedostával. Přesto se mu nakonec podařilo srovnat. Iličevič si naběhl do vápna, dostal míč a pohotovou střelou propálil brankáře Orlishausena.

Závěrečné minuty byly ve znamená náporu domácích, který sice vyústil v několik zajímavých příležitostí, ovšem nakonec byli po výsledku 1:1 nejspíš spokojenější hosté z Karlsruhe.

Odveta je na programu v pondělí v 19:00. Ani jeden z týmů do ní však nepůjde ve stejném složení jako dnes. Hamburský trenér Labbadia nebude moci kvůli karetnímu trestu využít Westermanna a Kacara, Karlsruhe bude ze stejného důvodu postrádat záložníka Peitze.