Zpět na » 1. Bundesliga » Neděle přinesla dvě jistoty: Wolfsburg si zahraje Ligu mistrů, Köln bude v bundeslize i v příští sezóně

1. Bundesliga - Neděle přinesla dvě jistoty: Wolfsburg si zahraje Ligu mistrů, Köln bude v bundeslize i v příští sezóně

Neděle přinesla dvě jistoty: Wolfsburg si zahraje Ligu mistrů, Köln bude v bundeslize i v příští sezóně © Facebook.com - K vytouženému cíli výrazně pomohl i Bas Dost (uprostřed).

0

10.05. - REVIEW Ačkoliv měl Wolfsburg po podzimu na druhém místě poměrně komfortní náskok, během jara pořádně napínal nervová vlákna svých fanoušků. Dvě kola před koncem se mu však díky výhře v Paderbornu podařilo definitivně dosáhnout na účast v Lize mistrů. Slavit mohou i v Kölnu, kde po výhře nad Schalke uhájili Bundesligu i pro následující ročník.

V šestnácté minutě utkání mezi Paderbornem a Wolfsburgem se po rohovém kopu prosadil hostující Timm Klose. Na definitivní radost z gólu si však musel chvíli počkat, než se rozhodčí poradí zřejmě o tom, zda se míče nedotkl hráč stojící v ofsajdové pozici. Naštěstí pro VfL seznali, že tomu tak nebylo, a Vlci vedli.

Za deset minut si Bas Dost začínal vzpomínat na střelecká představení, kterými bavil fanoušky ze začátku jarní části sezóny. Když uklidil míč po centru Perišiče za brankovou čáru, bylo to už 0:2.

Nizozemec pak definitivně pečetil tři body pro Wolfsburg osm minut před koncem. Výstavní trefa Lukase Ruppa z nastavení už jen výsledek kosmeticky upravila na konečných 1:3.

Paderborn má tak na předposledním místě jednobodový náskok na Stuttgart a spolu s Hannoverem a Freiburgem stejně velkou ztrátu na Hamburg. V klidu ale nemůže být ještě ani berlínská Hertha, která má na sestupová místa odstup pouhých tří bodů.

Wolfsburg naopak může bouchnout šampaňské. Byť to bylo větší drama, než se zdálo po podzimní části sezóny, nakonec dvě kola před koncem potvrdili svou účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Jistotu záchrany můžou slavit v Kolíně nad Rýnem. Fotbalisté Schalke od začátku zápasu potvrzovali, že se jim v posledních týdnech venku příliš nedaří, což bylo gólově vyjádřeno ve 34. minutě, kdy Köln poslal do vedení Risse, který po rychlém útoku zakončoval do prázdné branky.

Borci z Gelsenkirchenu se nezvedli ani ve druhém dějství. Naopak pomyslné razítko na vstupenku do bundesligové sezóny 2015/16 dal Kölnu v devadesáté minutě Gerhardt. Schalke se propadlo na šesté místo a v posledních dvou zápasech bude muset hájit účast v příštím ročníku Evropské ligy před dotírající trojicí Dortmund, Brémy a Hoffenheim.