Zpět na » 1. Bundesliga » Jízda třetiligového Bielefeldu pohárem končí v semifinále. Stopku vystavil čtyřmi góly Wolfsburg

1. Bundesliga - Jízda třetiligového Bielefeldu pohárem končí v semifinále. Stopku vystavil čtyřmi góly Wolfsburg

Jízda třetiligového Bielefeldu pohárem končí v semifinále. Stopku vystavil čtyřmi góly Wolfsburg © Twitter.com - Z postupu do finále domácího poháru se raduje Wolfsburg.

1

29.04. - REVIEW Až čtvrtý bundesligový soupeř byl nad síly třetiligového zázraku jménem Arminia Bielefeld. Wolfsburg naplňoval roli favorita hned od úvodních minut a výsledkem nakonec byla jasná výhra 0:4. Ve finále se 30. května střetne s Borussií Dortmund.

Wolfsburg si nemohl být před zápasem vůbec ničím jistý. Arminia totiž na své pouti pohárem postupně odstranila z cesty Herthu Berlín, Brémy a Mönchengladbach. Vlci však na rozdíl od předchozích soupeřů Bielefeldu drželi otěže zápasu pevně v rukou hned od začátku.

Hned v osmé minutě se totiž z hranice velkého vápna opřel do míče Maxmilian Arnold a vsítil první gól utkání. Ještě do poločasu hosté dokázali přidat druhou branku, ve vzduchu se po rohovém kopu nejvýše vyšrouboval Luiz Gustavo.

Bielefeld se mohl vrátit do hry těsně po přestávce. Rána obránce Dicka z přímého kopu však skončila na spojnici břevna a tyče a dorážka Klose si cestu do prázdné brány nenašla.

Kritické chvíle Wolfsburg tedy přečkal bez úhony a o pár minut později trestal. Během tří minut se díky gólům Perišiče a Arnolda dostal už do čtyřbrankového vedení, na němž se až do konce už nic nezměnilo. Vlci se tak mohou těšit na finále proti Borussii Dortmund.

Arminia Bielefeld - VfL Wolfsburg 0:4 (0:2)
Branky: 8. a 55. Arnold, 32. Luiz Gustavo, 52. Perišič

DSC Arminia Bielefeld: Schwolow - Dick, Salger, Börner (46. Hornig), Schuppan - Junglas, Schütz - Hemlein, Müller (65. Ulm), Mast - Klos (76. van der Biezen)

VfL Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Klose, Rodriguez (74. Schäfer) - Luiz Gustavo, Arnold - Caligiuri, De Bruyne (54. Guilavogui), Perišić (69. Schürrle) - Dost