Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern po prohře Wolfsburgu slaví titul! Paderborn ztratil dvoubrankový náskok

1. Bundesliga - Bayern po prohře Wolfsburgu slaví titul! Paderborn ztratil dvoubrankový náskok

Bayern po prohře Wolfsburgu slaví titul! Paderborn ztratil dvoubrankový náskok © Facebook.com - Bayern Mnichov už slaví mistrovský titul.

1

26.04. - REVIEW Bundesliga zná už čtyři před koncem letošního mistra. Po prohře Wolfsburgu na hřišti Borussie Mönchengladbach se jím stal Bayern Mnichov. V boji o záchranu uhrál Paderborn nakonec pouze bod, i když už nad Brémami vedl 2:0.

Wolfsburg mohl ještě o týden oddálit mnichovské oslavy mistrovského titulu, musel by však zvítězit v Mönchengladbachu. A nutno podotknout, že pro to hostující hráči příliš neudělali. V první půli hráli sice aktivně a dostávali se i před branku Borussie, nedařilo se jim však trefovat prostor mezi třemi tyčemi.

Pět minut po pauze se to ale povedlo domácímu Herrmannovi, nicméně gólman Benaglio se stihl v bráně včas přemístit a střelu zneškodnit. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce to i nadále byl Mönchengladbach, kdo tahal za delší konec. Švýcarský brankář ve wolfsburských službách se mohl jen dívat kolem sebe, jak projektily z dílny Borussie ostřelují jeho bránu.

Když se ale v 90. minutě po přihrávce Johnsona dostal k balónu Kruse, nezbylo mu už nic jiného než vylovit míč ze sítě. Po prohře Vlků tak můžou slavit v Bayernu. Čtyři kola před koncem mají na čele tabulky nedostižný patnáctibodový náskok.

Zato na druhém konci tabulky to bude ještě napínavé. Na předposlední sestupovou příčku se propadl Paderborn, i když utkání proti Brémám začal výborně. Po dvou gólech v rychlém sledu vedl ve 27. minutě už 2:0. Jenže Brémy stihly ještě do poločasu vstřelit kontaktní branku a čtvrt hodiny před koncem i vyrovnat.

Situace ve spodních patrech tak vypadá následovně: 14. Freiburg 30 bodů, 15. Hannover 29, 16. Hamburk 28, 17. Paderborn 28, 18. Stuttgart 27. Sestupují poslední dva celky, šestnáctý v pořadí bude hrát baráž proti třetímu týmu druhé ligy.