Zpět na » 1. Bundesliga » Na jaké adrese zakotví Jürgen Klopp?

1. Bundesliga - Na jaké adrese zakotví Jürgen Klopp?

Na jaké adrese zakotví Jürgen Klopp? © theguardian.com, skysports.com, fotbalportal.cz - Kam Klopp zamíří?

4

Líbilo se

27.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jedna část fotbalového světa byla překvapena, když Jürgen Klopp oznámil, že po sezóně na lavičce Borussie Dortmund skončí. Ta druhá to chápala jako logický krok. Klopp zkrátka cítí, že BVB už nemá co nabídnout a že klub potřebuje nový impulz. Současně se také rozběhl kolotoč spekulací, kam německý kouč zamíří. Lukrativních adres je několik. Komu se nakonec upíše?

Real Madrid CFReal Madrid

Carlo Ancelotti v loňské sezóně dobyl s Bílým baletem La Décimu. Jenomže v probíhajícím ročníku se dostal pod tlak a jeho pod velkým drobnohledem. Real ztratil náskok, který si v tabulce španělské ligy vytvořil na Barcelonu a byl odsunut na druhé místo. V Lize mistrů byl překvapivě blízko vyřazení už v osmifinále proti Schalke. Nakonec přes německého soka přešel a ve čtvrtfinále dokázal vyřadit městského rivala, Atlético. V semifinále jej čeká Juventus. Mnozí odborníci věří, že pokud Ancelotti nevyhraje Ligu mistrů, ani Primera División, tak v klubu skončí. To by pro Kloppa byla velká šance a také velká výzva. Real by mu mohl sedět. Má rád ofenzívní styl, plný rychlých brejků. V kádru Bílého baletu se najde dostatek vhodných hráčů pro tuto strategii. Fanoušci by mohli být také spokojeni. Charismatický kouč by si je snadno získal na svou stranu.

Paris Saint-Germain FC Paris Saint-Germain

Přestože agent kouče Laurenta Blanca prohlásil, že Blanc PSG neopustí, snadno se to může stát. Bohatý pařížský klub znovu nedosáhl na triumf v Lize mistrů. Ještě větším problémem by však bylo, pokud by nevyhrál domácí Ligue 1. Momentálně jsou Ibrahimovič a spol. druzí za Lyonem. Mají shodný počet bodů, a navíc zápas k dobru. Vše však zůstává otevřené. PSG už sice vyhrálo Ligový pohár, ale to k tomu, aby se dala považovat sezóna za úspěšnou, nestačí. Blanc může být po sezóně odvolán. I tato destinace by pro Kloppa mohla být zajímavá. Tým, který má téměř každý rok zaručenu Ligu mistrů, a ke všemu obrovský rozpočet, jenž dovoluje trenérovi ukázat si téměř na kohokoliv.

Milan ACAC Milán

Milán je klub s bohatou historií a podporou. Jenomže v poslední době upadl červenočerný celek do krize. V této sezóně nehrál evropské poháry a stejný osud potká tým i v příští sezóně. Momentálně je AC Milán v ligové tabulce až devátý. Trenérem je nyní Filippo Inzaghi, bývalý slavný hráč tohoto klubu. Od té doby, co klub převzal, se však výsledky nezlepšily. Milán by pro Kloppa mohl představovat velký projekt. Pro milánský klub by mohl Klopp symbolizovat šanci na nový vzestup, na návrat do těch nejvyšších pater. Situace by se tak podobala té, při které přicházel do Dortmundu.

Manchester City Manchester City

Stejně jako u ostatních týmů v tomto seznamu, je i pozice Manuela Pellegriniho značně nejistá. Tlak na něj je enormní. Pravděpodobně na konci sezóny skutečně skončí. Manchester City totiž zakončí ročník bez jediné trofeje. Klopp a Anglie? Toto spojení se objevilo už několikrát. Mluvilo se o Arsenalu, o Manchesteru United i o Liverpoolu. Klopp je mladý kouč, který by mohl klub, jakým Citizens jsou, posunout ještě dál. Mohl by spojit svůj pro sebe charakteristický rozvoj mladých hráčů s nákupem těch nejlepších možných plejerů. I kasa majitelů City, podobně jako v případě PSG, je totiž takřka bezedná.

Dá si rok pauzu

Proč se do nové práce vrhat okamžitě? Klopp může zvolit podobnou cestu jako například Pep Guardiola. Dát si alespoň rok pauzu. Může si na svou novou vysněnou práci počkat. Třeba se rozhodne po následující sezóně skončit Arséne Wenger v Arsenalu, může se uvolnit místo v Barceloně, nebo v Manchesteru United... Klopp může ve volném čase dopilovat angličtinu či španělštinu, aby byl na nové angažmá dokonale připraven.


Nabídli jsme Vám několik možností, kam by se mohly ubírat příští kroky Jürgena Kloppa. Alternativ je ještě několik, ale po kouči, jakým je Klopp, by rád sáhl téměř každý špičkový klub. Jaký tým povede Klopp podle vás? Vyjádřete svůj názor v naší anketě, případně v diskuzi pod článkem.

Kam dál?

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Michal Čermák / thesportbible.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

do psg to by byla nádhera Smajlík 1

Tomguncz
wayne3 - 27.04. Odpovědět

LFC! Prostě musí!

wayne3
Reklama
Anketa

Kde bude Jürgen Klopp působit v příští sezóně?

Real Madrid (2)

Real Madrid 4,2%

PSG (3)

PSG 6,3%

Manchester City (14)

Manchester City 29,2%

V jiném klubu (11)

V jiném klubu 22,9%

Dá si rok pauzu (18)

Dá si rok pauzu 37,5%
Celkový počet hlasů: 48
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články