Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart se po dramatickém utkání odlepil ode dna. Důležité body má i Köln

1. Bundesliga - Stuttgart se po dramatickém utkání odlepil ode dna. Důležité body má i Köln

Stuttgart se po dramatickém utkání odlepil ode dna. Důležité body má i Köln © Facebook.com - Stuttgart získal důležitou výhru.

0

12.04. - REVIEW Diváci si v dnešních dvou dohrávkách 28. kola přišli na své. Odpolední zápasy nabídly dvakrát po pěti gólech, řadu dalších šancí i červené karty. Výsldkem toho nakonec byla dvě domácí vítězství, přičemž především to ve Stuttgartu mělo pro do té doby poslední tým tabulky cenu zlata.

Hoffenheim měl před vzájemným zápasem na svého soupeře sedmibodový náskok a podle toho vypadal i úvod utkání. Během prvních tří minut si hosté vytvořili dvě velké brankové příležitosti, ale skóre zůstalo 0:0. A když jej nezměnila ani šance Firmina z 11. minuty, osmělili se i domácí.

Hoffenheim jim k tomu však pomohl. Bičakčič totiž stáhl v pokutovém území Osaka a Lehmann ze značky pokutového kopu střelou doprostřed branky dal domácím vedení. To mohl chvíli před přestávkou navýšit Ujah, který si naběhl na centr Risseho, ale z metrové vzdálenosti trefil jen tyč.

Druhá půle nezačala pro Hoffenheim vůbec dobře. Po devíti minutách si chuť spravil Ujah a překonal Baumanna. V 69. minutě ale svitla hostům naděje, když byl za podražení Modesteho vyloučen Olkowski a Polanski z penalty korigoval.

Místo aby se hosté pokusili v oslabení hrající domácí dostat pod tlak a vyrovnat, dostali však třetí gól. Ukázkové sólo totiž předvedl Hector. Na půlce se dostal k míči, obešel čtyři protihráče a odrazem od pátého poslal míč za brankářova záda - 3:1. Závěr utkání však byl nakonec přecejen dramatický. Dvě minuty před koncem totiž na 3:2 snížil po rohovém kopu Modeste. Domácí ale už těsné vítězství udrželi.

Ve Stuttgartu se hrálo o hodně. Domácí totiž měli možná jednu z posledních šancí, jak ještě oživit své šance na záchranu. Pokud by si v domácím prostředí připsali další mínusové body do tabulky pravdy, měli by do závěru soutěže už velmi složitou pozici.

A byli to právě hráči VfB, kteří předvedli prakticky jediný pozoruhodný moment první půle. Tím byla střela k tyči z dílny Gentnera, která znamenala vedení. To Stuttgartu vydrželo do 50. minuty, kdy se prosadil Selke, jenž byl v té době na hřišti teprve necelých pět minut. V 61. minutě mohl vedení domácím vrátit Harnik, ale nestačila mu ani dvoumetrová vzdálenost od prázdné brány.

Ve vedoucí brance ale nakonec prsty přecejen měl, když sedm minut nato oběhl vyběhnuvšího gólmana hostí a nacentroval přesně na hlavu Ginczeka, který už cíl trefil.

Nakonec však u Harnika převládne po dnešním utkání hořkost. Sedm minut před koncem se totiž po druhé žluté kartě odporoučel do šaten a hosté v přesilovce v 87. minutě Vestergaardem vyrovnali.

Jenže Stuttgart se nevzdal. Hrdinou nedělního pozdního odpoledne se stal Daniel Ginczek, který po přihrávce zimní posily Sereye Dieho rozhodl o důležitých třech bodech pro Stuttgart, který se díky vítězství odpoutal od poslední příčky. Na té se po 28. kole s jednobodovou ztrátou usadil Hamburk.