Zpět na » 1. Bundesliga » Souboj o poháry branky nepřinesl, záchranářskou bitvu ovládla Hertha

1. Bundesliga - Souboj o poháry branky nepřinesl, záchranářskou bitvu ovládla Hertha

Souboj o poháry branky nepřinesl, záchranářskou bitvu ovládla Hertha © Facebook.com - Hertha Berlín má další důležitou výhru.

0

05.04. - REVIEW Střetnutí o příčky v rozdílných patrech tabulky nabídl závěr 27. kola. Zatímco v duelu o účast v evropských pohárech čekali diváci v Augsburgu na branky marně, zápas o udržení v nejvyšší soutěži nakonec dva góly do statistik zapsal.

Jako první chod nedělního bundesligového menu byl na programu souboj o pohárovou Evropu. Průběžně šestý Augsburg ztrácel na páté Schalke před vzájemným utkáním v rámci 27. kola jeden bod.

A stejně tomu je i po devadesáti minutách. Diváci sice viděli už v prvním poločase šance, především na polovině hřiště hostů. Ani Hojberg, ani Caiuby však do vedení Augsburg poslat nedokázali. V 54. minutě si pak vybrala dovolenou domácí defenzíva, Huntelaar toho ale využít nedokázal, a tak zápas skončil nerozhodným výsledkem.

V Berlíně se hrálo pro změnu o záchranu. Nepříliš podařené jarní představení poslalo Paderborn před nedělním duelem už na předposlední příčku, Hertha byla třináctá, jen čtyři body nad barážovým místem.

Podle postavení obou týmů vypadalo od začátku i samotné střetnutí. Diváci na Olympijském stadionu v Berlíně příliš fotbalové krásy v prvních desítkách minut neviděli. Fotbalisté Herthy sice měli míč více na svých kopačkách, ale ke gólovým šancím to nevedlo. V prvním náznaku šance se objevil až deset minut před přestávkou slovenský fotbalista v berlínských službách Peter Pekarík. Po centru Plattenhardta ale těsně minul bránu.

Domácí se ale nakonec dokázali prosadit. Vítězný gól vsítil v 68. minutě Stocker, který dorazil do branky míč odražený od břevna po dělovce Plattenhardta z přímého kopu. Těsně před koncem pak na 2:0 z voleje zvýšil Schulz.