Zpět na » 1. Bundesliga » 32 000 fanoušků a plejáda slavných fotbalistů. David Jarolím se rozloučil s kariérou. Díky všem, vzkázal

1. Bundesliga - 32 000 fanoušků a plejáda slavných fotbalistů. David Jarolím se rozloučil s kariérou. Díky všem, vzkázal

32 000 fanoušků a plejáda slavných fotbalistů. David Jarolím se rozloučil s kariérou. Díky všem, vzkázal © hsv.de - David Jarolím se rozloučil s kariérou.

0

29.03. - David Jarolím se definitivně rozloučil s kariérou. Poslední utkání uspořádal v Hamburku, kam pozval své bývalé spoluhráče a přátele. Spolu s nimi se s někdejším kapitánem přišlo rozloučit dvaatřicet tisíc příznivců. Kdo ze známých fotbalových tváří se představil na trávníků? A jaké byly fotbalistovy pocity po zápase?

Někdejší kapitán Hamburku byl pochopitelně dojatý. "Je to těžké. Nikdy jsem si nedokázal představit, že se takového zápasu dočkám. A ono přijde tolik lidí. Musím poděkovat všem, kteří mi dnešní den věnovali," neskrýval své pocity někdejší kapitán Hamburku.

Pozvání na jeho rozlučku přijala řada fotbalových hvězd. V týmu Hamburku se představili bývalí čeští reprezentanti Jaroslav Drobný, Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal či další úspěšní hráči z historie i současnosti hamburského fobalu. Na trávníku se objevil Sergej Barbarez, Marcell Jansen, Mladen Petrič nebo Piotr Trochowski. Výběr hrál pod taktovkou Bruna Labbadii a Thorstena Finka.

Na druhé straně hrál "Tým Jarolím". V jeho dresu kopali další fotbalisté, se kterými se současný sportovní ředitel FK Mladá Boleslav během své kariéry setkal: Jaromír Blažek, Zdeněk Grygera, Davidův bratr Lukáš, Pavel Kuka, Vladimír Šmicer, Karel Poborský, Jan Koller, Stanislav Vlček a řada dalších. U lavičky stáli Klaus Augenthaler a Karel Jarolím. Sám pětatřicetiletý oslavenec odehrál po poločase v barvách obou mančaftů.

"Musím poděkovat i hráčům. Nebylo pro ně určitě jednoduché najít si čas. Nebylo samozřejmostí, že sem dorazí například Timi Atouba z Afriky či Mehdi Mahdavikia z Íránu," svěřil se bývalý reprezentant, který v národním týmu odehrál 29 zápasů.

David Jarolím se dokonce v utkání střelecky prosadil. Pět minut před koncem střetnutí o délce dvakrát čtyřicet minut snižoval z pohledu hamburského celku z penalty na 5:6. "Nikdy jsem nebyl žádný střelec. Mému otci stály vždycky hrůzou vlasy na hlavě, když jsem se dostal do střelecké pozice," smál se Jarolím v rozhovoru pro oficiální klubové stránky.

Loučící se fotbalista se vyjádřil i k zákroku, který pokutovému kopu předcházel. "Nemohl jsem běžet dál, nemobl jsem dělat nic jiného. Rozhodčímu nezbyla žádná jiná možnost, než to písknout," uvedl na adresu penaltového zákroku na svou vlastní osobu, po němž on se on sám ujal exekuce standardní situace.

Nakonec se však dostalo i na vážnějšíí témata. Třeba na aktuální nepříliš dobrou tabulkovou pozici bundesligových fotbalistů Hamburku, kteří jsou osm kol před koncem na barážové šestnácté příčce. "Párkrát jsem v poslední době na zápase byl, v televizi sleduji skoro každé utkání. Samozřejmě to bolí, ale jsem si jistý, že to zvládneme," pevně David Jarolím věří v záchranu první ligy.

Hamburger SV - Tým Jarolím 5:7 (3:3)
Branky: 13. a 33. Petrič, 17. Lessmann, 43. Meyer, 75. D. Jarolím z pen. - 9. a 28. L. Jarolím, 16. a 58. Koller, 60. Poborský, 73. Kuka, 77. Kück.

HSV: David Jarolím (2. poločas), Jaroslav Drobný, Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal, Norman Lessmann, Marcell Meyer, Dennis Aogo, Thimothée Atouba, Sergej Barbarez, Stefan Beinlich, Guy Demel, Vahíd Hášemíján, Marcell Jansen, Mahdí Mahdavíkíjá, Mladen Petrič, Bastian Reinhardt, Piotr Trochowski, Rodolfo Esteban Cardoso, Stefan Wächter, Thomas Doll. Trenéři: Bruno Labbadia, Thorsten Fink.

Tým Jarolím: David Jarolím (1. poločas), Jaromír Blažek, Daniel Zítka, Lukáš Jarolím, Milan Fukal, Zdeněk Grygera, Marek Jankulovski, Stefan Kück, Pavel Kuka, Pavel Mareš, Marek Nikl, Adam Petrouš, Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Roman Týce, Stanislav Vlček, Jan Koller. Trenéři: Klaus Augenthaler, Karel Jarolím.