Zpět na » 1. Bundesliga » Neuerův kiks načal druhou ligovou porážku Bayernu, Mnichov navíc přišel o Robbena. Wolfsburg uhrál jen bod

1. Bundesliga - Neuerův kiks načal druhou ligovou porážku Bayernu, Mnichov navíc přišel o Robbena. Wolfsburg uhrál jen bod

Neuerův kiks načal druhou ligovou porážku Bayernu, Mnichov navíc přišel o Robbena. Wolfsburg uhrál jen bod © Facebook.com - Hráči Mönchengladbachu vyloupili Mnichov.

0

22.03. - REVIEW Podle různých anket nejlepší brankář světa poslední doby dokázal, že je taky jen člověk. V zápase proti Mönchengladbachu vyrobil školáckou hrubku, po níž jeho tým přenechal všechny body Mönchengladbachu. Nedařilo se ani druhému týmu tabulky. Bayernu se navíc zranil Arjen Robben, který si od fotbalu zřejmě delší dobu odpočine.

Suverén letošní sezóny v neděli odpoledne zaplatil tvrdou daň za podařený ročník, v němž spěje k obhajobě titulu a daří se mu i v Lize mistrů.

Vše začalo v pětadvacáté minutě, kdy po faulu Jantschkeho na Robbena musel nizozemský útočník a nejlepší mnichovský střelet vystřídat. Podle prvních zpráv má poraněné břišní svalstvo a není vůbec jisté, zda stihne čtvrtfinálové duely proti FC Portu ve druhé půlce dubna.

Další katastrofa pro Bayern přišla za pět minut. Z pravé strany centroval Herrmann, Raffael však vyslal na Neuera jen zdánlivě neškodnou střelu. Gólman Bayernu ale rozjásal hostující fotbalisty neuvěřitelným zkratem, když si míč srazil do vlastní sítě. Domácí si sice pak vytvořili několik příležitostí, žádná z nich ale neznamenala vážné ohrožení pro branku Mönchengladbachu.

To na druhé straně se děly zajímavější věci. Čtvrt hodiny před koncem totiž Borussia vedla už o dvě branky. A Manuel Neuer opět neměl čisté svědomí. Míč po Rafaellově pokusu z levé strany mu totiž tentokrát prošel pod tělem a skončil v síti.

Hostům ale ani to nestačilo. Rozklížený Bayern mohli v závěrečných minutách dorazit třetím gólem, ale Johnson s Krusem zakončili útok neúspěchem a druhého jmenovaného pak vychytal Neuer.

Bayern tak nevyužil zaváhání Wolfsburgu, který v odpoledním utkání prohrával v Mainzu už od osmé minuty, kdy Bungert hlavou po rohovém kopu načal střelecký účet zápasu.

Na ten ale v dalším průběhu zápasu přibyla už pouze jedna položka. Bylo to opět po kopu od rohového praporku, o nějž tentokrát rozehrával wolfsburský De Bruyne. Balón se přes Nalda dostal až k Luizi Gustavovi, jenž vyrovnal na konečných 1:1.