Zpět na » 1. Bundesliga » Bylo by fajn, kdybyste začali hrát fotbal, řekl Klopp fotbalistům Dortmundu o přestávce. Ti ale 700. výhru vybojovali až v přesilovce

1. Bundesliga - Bylo by fajn, kdybyste začali hrát fotbal, řekl Klopp fotbalistům Dortmundu o přestávce. Ti ale 700. výhru vybojovali až v přesilovce

Bylo by fajn, kdybyste začali hrát fotbal, řekl Klopp fotbalistům Dortmundu o přestávce. Ti ale 700. výhru vybojovali až v přesilovce © bvb.de - Trenéru Kloppovi bylo do smíchu až po červené kartě soupeře.

1

Líbilo se

22.03. - Kromě důležitého vítězství v Hannoveru si Borussia Dortmund připsala i jeden zápis do historie. Stala se totiž teprve pátým týmem, kterému se podařilo dosáhnout sedmisté výhry v Bundeslize. Ta se ale nerodila vůbec lehce, což viděl i trenér Borussie Jürgen Klopp.

"Hannover je pod tlakem podobně jako my. Nám se ale podařilo velmi dobře začít," byl Klopp spokojen s tím, že se jeho svěřencům díky brance Aubameyanga podařilo relativně brzy dostat do vedení.

Pak ale Dortmund polevil, což se mu vymstilo. "Po vyrovnání jsme nad zápasem ztratili kontrolu. Hannover byl od té doby lepší," uznal trenér.

A jak zapůsobil sedmačtyřicetiletý kouč na hráče o přestávce? "Řekl jsem jim, že by bylo fajn, kdybychom zase začali hrát fotbal," svěřil se. Nezabralo to však hned. Dortmund se stále nemohl dostat zpět do zápasu a pomohlo mu až vyloučení soupeře. "Dali jsme dva góly, ale měli jsme přidat ještě čtvrtý. Jenže to se nestalo, byli jsme pasivní a Stindl snížil. Pak to bylo ještě napínavé," popisoval Jürgen Klopp závěrečnou část zápasu tak, jak ji sám z lavičky Dortmundu viděl.

I přes výhru a osmibodový náskok na barážovou příčku jej ale stále zajímá především to, co se děje za Borussií. "Náš plán je vyhrávat, vyhrávat a vyhrávat. Až budeme mít jednoho dne jistou záchranu, podíváme se, kolik nám ještě zbývá zápasů," má jasno trenér.

Kam dál?

Martin Slabý / bvb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články