Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart a Freiburg po dlouhé době za tři body. Dortmund přehrál Hannover až v přesilovce

1. Bundesliga - Stuttgart a Freiburg po dlouhé době za tři body. Dortmund přehrál Hannover až v přesilovce

Stuttgart a Freiburg po dlouhé době za tři body. Dortmund přehrál Hannover až v přesilovce © Facebook.com - Aubameyang mohl opět vystřihnout oslavné salto.

0

21.03. - REVIEW Dvě dlouhé série v šestadvacátém bundesligovém kole skončily, jedna stále trvá. Po řadě neúspěchů se podařilo naplno bodovat Freiburgu a Stuttgartu, naopak Hannover prodloužil v zápase proti Borussii Dortmund své trápení už na deset utkání.

Nelichotivou sérii bez výhry se konečně chtěli pokusit utnou fotbalisté Hannoveru. Aby se šňůra neprotáhla na dvojciferné číslo, museli však porazit Borussii Dortmund, což se začalo jevit jako méně pravděpodobné od dvacáté minuty, v niž Reus nahrál Aubameyangovi a nabíhající reprezentant Gabonu otevřel skóre zápasu. Jinak se ale v prvním poločase hrál vyrovnaný fotbal a vyrovnaný nakonec o přestávce byl i poměr branek. Ve 32. minutě totiž Bittencourt přihrál do vápna Stindlovi a ten střelou mezi dvěma obránci srovnal.

Jen o dvě minuty později si Bittencourt připsal další povedený moment, když svůj střelecký pokus z hranice vápna namířil jenom kousek vedle. Na dobré chvíle z prvního dějství však německý reprezentant do jednadvaceti let nedokázal v tom druhém navázat.

Bylo tomu právě naopak. Pět minut po pauze si za ostrý zákrok na Blaszczykowského vysloužil žlutou kartu, o pouhých šest minut později předvedl proti stejnému fotbalistovi to samé a hlavní arbitr Brych ho poslal ven.

Podobně jako včera Hertha Berlín, dokázala i Borussia Dortmund přesilovku bleskově využít. Nahrávačem byl opět Reus, střelcem tentokrát Kagawa, který dorážkou do prázdné brány ukončil vlastní dlouhou sérii bez vstřelené branky.

Za další tři minuty se zdálo být hotovo, Hannover se však po zásahu hlavou v podání Aubameyanga, který znamenal vedení hostů 1:3, ještě vzpamatoval. Sedm minut před koncem totiž Stindl parádní dělovkou vymetl pavučiny z pravého rohu Weidenfellerovy brány. Dortmund však těsné vítězství už udržel, polepšil si v tabulce na 33 bodů a nadělal ještě více problémů Hannoveru, který dělí už jen dva body od baráže o záchranu.

Oproti posledním kolům se totiž celkem dařilo týmům ze spodku tabulky. Hned dva z nich vyhrály. Vůbec poprvé od poloviny prosince se povedlo urvat tři body Stuttgartu, přestože s Frankfurtem od 51. minuty prohrával. V poslední půlhodině však zabojoval a díky dvěma brankám Ginczeka a jedné Maxima vyhrál 3:1. VfB zůstává sice poslední, ale na záchranu ztrácí už jen dva body.

Freiburg nevyhrál čtyři utkání v řadě. Proti uchazeči o pohárovou Evropu však překvapil. Především díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase, v němž se prosadili Schmid a Petersen, ten po asistenci Vladimíra Daridy, který tentokrát do zápasu naskočil až na posledních deset minut. Freiburg po tříbodovém zisku poslal na příčku odsuzující k baráži Hamburk.

Ještě místo pod ním je Paderborn, byť i tým nováčka bodoval. Vzhledem k faktu, že hrál doma a navíc hostující Hoffenheim hrál téměř půl hodiny v oslabení, nebude asi v Paderbornu panovat s bodem úplně spokojenost.

O poznání šťastnější s remízou budou zřejmě hráči Kölnu, kteří bod vybojovali až dvě minuty před koncem zásluhou Lehmanna, který proměnil pokutový kop. Branka Davieho Selkeho z 27. minuty tak Brémám nakonec na výhru nestačila. Oba celky po dělbě bodů stále okupují střed tabulky.

Sobotní podvečer pak nabídl duel dvou zklamaných osmifinalistů Ligy mistrů. Jak fotbalisté Schalke 04, tak Bayeru Leverkusen byli blízko k vyřazení favorizovaných madridských týmů. Schalke vyhrálo senzačně na Realu 4:3 a k postupu mu chyběla jediná branka, Leverkusen s Atléticem padl až po penaltovém rozstřelu.

V Bundeslize ale byly oba dva celky v úplně jiném rozpoložení. Zatímco tým z Gelsenkirchenu vyhrál z posledních pěti utkání pouze jedno a účast v příštím ročníku Ligy mistrů se mu začala vzdalovat, Leverkusen se vezl na vítězné vlně. Po nepříliš přesvědčivém vstupu do jara ožil a tři výhry v posledních třech kolech ho posunuly až na čtvrté místo.

A přesně podle aktuální formy dopadlo i sobotní utkání. Z pohárového neúspěchu se dokázali lépe oklepat hráči Leverkusenu, kteří díky gólu Bellarabiho ze 36. minuty vyhráli v Gelsenkirchenu 1:0 a minimálně do zítřka se posunuli na třetí místo.