Zpět na » 1. Bundesliga » V neděli se dařilo domácím. Výhry Wolfsburgu a Mönchengladbachu režírovali De Bruyne a Herrmann

1. Bundesliga - V neděli se dařilo domácím. Výhry Wolfsburgu a Mönchengladbachu režírovali De Bruyne a Herrmann

V neděli se dařilo domácím. Výhry Wolfsburgu a Mönchengladbachu režírovali De Bruyne a Herrmann © facebook.com - De Bruyne (vpravo) zařídil všechny góly Wolfsburgu.

0

15.03. - REVIEW Fotbalisté Wolfsburgu splnili úlohu favorita a v domácím prostředí si poradili se sestupem ohroženým Freiburgem, byť svého soupeře definitivně zlomili až v závěru utkání. I ve druhém nedělním utkání se radovali domácí. Borussia Mönchengladbach přehrála Hannover 2:0.

Wolfsburg těží z toho, že má v kádru řadu hráčů, kteří dokážou rozhodnout zápas. Nemusí ho tak mrzet, že Bas Dost, který se rozstřílel v úvodních týdnech jarní části, v posledních utkáních už tolik branek nestřílí. Místo něj je totiž dává třeba Kevin De Bruyne. Belgický reprezentant hrál hlavní roli už v týdnu při obratu osmifinálového utkání Evropské ligy proti Interu Milán (3:1, De Bruyne dvě branky), v neděli odpoledne se pak prosadil znovu.

Stalo se tak v devatenácté minutě, kdy už za sebou domácí měli dvě nevyužité příležitosti. De Bruyne přitom těžil z nepovedeného zpracování míče v podání Torrejóna, dostal se k balónu, ve vápně bez problémů obešel dva hostující fotbalisty a zavěsil. Belgičan byl při chuti i nadále, ve třicáté minutě však o kousek minul Bürkiho bránu.

Freiburg se dostával do šancí velmi ojediněle. Hned dvě takové výjimky potvrzující pravidlo přišly ale na řadu pár minut před přestávkou. Nejprve ránu Güntera musel na roh vyškrábnout Benaglio, po němž se k míči dostal Torrejón, ale svou chybu nenapravil.

De Bruyne mohl druhý gól přidat v 67. minutě, kdyby ale jeho pokus levačkou nezneškodnil Bürki. Světlovlasý záložník ovšem přesto nakonec měl prsty ve druhé brance Wolfsburgu, když se po faulu na něj kopal deset minut před koncem pokutový kop, který Rodriguez bezpečně proměnil.

A aby toho nebylo málo, připravil třiadvacetiletý rodák z Drongenu i poslední trefu, když předložil Arnoldovi míč tak přesně, že ten už nemohl dělat nic jiného, než jej poslat za brankovou čáru. Wolfsburg si po výhře 3:0 upevnil třetí příčku, Freiburg se stále neodpoutal od té předposlední.

Na třetí místo se vrátila Borussia Mönchengladbach, která v posledním duelu programu 25. kola zdolala zásluhou dvou branek Patricka Herrmanna Hannover 2:0.