Zpět na » 1. Bundesliga » V Dortmundu chtějí vyztužit obranu oporou defenzivy FC Bruggy. Pokukují i po dalších Belgičanech

1. Bundesliga - V Dortmundu chtějí vyztužit obranu oporou defenzivy FC Bruggy. Pokukují i po dalších Belgičanech

V Dortmundu chtějí vyztužit obranu oporou defenzivy FC Bruggy. Pokukují i po dalších Belgičanech © voetbal24.be - Dortmund chce získat obránce FC Bruggy.

1

Líbilo se

12.03. - Letošní sezóna sice ještě zdaleka nekončí, řada klubů už se ale pomalu začíná poohlížet po té následující. V plánech nezahálí ani Borussia Dortmund, která by ráda získala posilu například i do obrany. Koho má Jürgen Klopp na předním místě seznamu přání?

Jedním z bolavých míst Borussie Dortmund je post pravého obránce. Na kraji defenzivní linie sice hrává Lukasz Piszczek, jenže toho nezřídka sužují zranění. A tak vedení loví alternativu právě na toto místo. Zacílilo přitom do Belgie.

V Bruggách si totiž dobře vede třiadvacetiletý chlapík, který má v dokladech jméno Thomas Meunier. V sestavě lídra belgické nejvyšší soutěže letos chyběl jen třikrát, je oceňován především pro svou rychlost, přesnou přihrávku a důraz v soubojích.

Jenže vše je v oblasti spekulací. Z dortmundských manažerů nedostanete k případnému zájmu ani slovo. Jedinou odpovědí, která se vám dostane, je, že v tuto chvíli nekomentují žádné spekulace. Pokud by se však zvěsti přece jen potvrdily, mohlo by jít pro Borussii o kvalitní, přitom nijak závratně nákladnou variantu. Hráčova odhadovaná cena se pohybuje kolem čtyř milionů eur. Vzhledem k tomu, že má v Bruggách smlouvu až do roku 2019, by ale pravděpodobně byla o něco vyšší.

Belgické vody se lovu chtivým Dortmundským vůbec zalíbily. Stále prý totiž neutuchá zájem o o talentované mladíky Dennise Praeta či Youriho Tielemanse, kterého mají ale v hledáčku i jiné velké kluby, mimo jiné Bayern Mnichov.

Ostatně i o Meuniera je zájem i jinde. Belgického spoluhráče by totiž rádi Kevinu de Bruynovi přivedli ve Wolfsburgu.

Kam dál?

Martin Slabý / bild.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články