Zpět na » 1. Bundesliga » Meier předběhl Robbena, Frankfurt přesto prohrál. Leverkusen čekal na góly až do závěru zápasu

1. Bundesliga - Meier předběhl Robbena, Frankfurt přesto prohrál. Leverkusen čekal na góly až do závěru zápasu

Meier předběhl Robbena, Frankfurt přesto prohrál. Leverkusen čekal na góly až do závěru zápasu © fc-koeln.de - Köln vyhrál nad Frankfurtem 4:2.

0

08.03. - REVIEW Tabulka střelců nejvyšší německé soutěže má na čele opět Alexandera Meiera. Ani jeho dvě branky však nepomohly Frankfurtu k zisku bodů v Kölnu. Prohrál i Paderborn, který ale Leverkusenu vzdoroval až do závěrečné dvacetiminutovky. Pak si však hosté na hřišti nováčka otevřeli střelnici.

Köln chtěl proti Frankfurtu přerušit pětizápasovou sérii bez výhry, za čímž vykročil v osmadvacáté minutě díky brance Deyversona, ke kterému se dostal míč po dlouhém výkopu domácího gólmana.

Zvýšení náskoku dvě minuty před přestávkou odmítl Ujah, jenž ztroskotal tváří v tvář gólmanovi Trappovi, a tak se po necelé hodině hry ke slovu dostal nejlepší střelec frankfurtského týmu Alexander Meier. Přes Oczipku a Piazona se míč dostal právě k obávanému kanonýrovi a ten se srovnal s mnichovským Arjenem Robbenem v tabulce bundesligových střelců.

Jenže bohužel pro Eintracht byl Meier prakticky jediný, kdo dokázal kolínskou branku ohrozit. Zato domácí ve druhém dějství předváděli útočné manévry. Ujah se ještě neprosadil, přízemní střela Marcela Risseho ze 72. minuty si už ale cestu za brankovou čáru našla. Definitivní rozhodnutí pak padlo během několika desítek vteřin okolo osmdesáté minuty. Na 3:1 zvyšoval Osaka, už na tříbrankový rozdíl pak dával po chybě hostující obrany tvrdou střelou Anthony Ujah.

Jediný z fotbalistů Frankfurtu, kdo mohl mít alespoň částečně důvod k radosti, tak byl Meier, který ve třetí nastavené minutě snížil z penalty na 4:2 a s osmnácti brankami se osamostatnil na čele tabulky střelců. Jeho Frankfurt ale po prohře klesl na deváté místo, Köln poskočil na jedenáctou příčku.

Nováček z Paderbornu má na jaře zatím štěstí, že kromě něj ztrácejí i další týmy akutně ohrožené sestupem z Bundesligy. Věčně to ale vycházet nemusí, a tak by bylo potřeba sbírat body především z domácích zápasů. K tomu dnešnímu však přijel Leverkusen, který bojuje o evropské poháry.

Od počátku utkání se zdálo, že ani jeden ze soupeřů nehodlá předvádět na hřišti útočné představení. Jediným zajímavým momentem první půle tak zůstal přímý kop domácího Mehy, který protáhl gólmana Lena.

Bezbrankový stav vydržel až do 73. minuty, kdy po centru ze standardní situace hlavou přesně zamířil Papadopoulos. Leverkusen si už nenechal tři body vzít, naopak je ještě potvrdil v 84. minutě, kdy nedal gólmanovi Krusemu šanci Korejec Son Heung-min. Tentýž hráč pak v závěru dokonal až příliš krutou porážku pro domácí, když poslal míč do protipohybu brankáře.

Leverkusen se díky výhře 0:2 posunul na čtvrté místo, z nějž se v Německu postupuje do kvalifikace o Ligu mistrů. Paderborn zůstává třetí od konce.

Bundesliga - 24. kolo:

1. FC Köln - Eintracht Frankfurt 4:2 (1:0)
Branky: 28. Deyverson, 72. Risse, 79. Osako, 81. Ujah - 58. a 90. z penalty Meier

SC Paderborn - Bayer Leverkusen 0:3 (0:0)
Branky: 73. Papadopoulos, 84. a 90. Son Heung-min