Zpět na » 1. Bundesliga » Wolfsburg už plánuje posily pro Ligu mistrů. Přijde světový šampión či mladík, který ohromil Španělsko?

1. Bundesliga - Wolfsburg už plánuje posily pro Ligu mistrů. Přijde světový šampión či mladík, který ohromil Španělsko?

Wolfsburg už plánuje posily pro Ligu mistrů. Přijde světový šampión či mladík, který ohromil Španělsko? © vavel.com - Získá Bas Dost španělského parťáka do útoku?

0

Líbilo se

05.03. - Fotbalisté VfL Wolfsburg klepou na dveře příštího ročníku Ligy mistrů a jeho vedení se pomalu, ale jistě začíná poohlížet po nových hráčích, kteří by mohli kádr Vlků ještě zkvalitnit. Ve Wolfsburgu by rádi přivítali především nového stopera a útočníka. A ve hře jsou opravdu zajímavá jména.

Před 24. kolem je náskok Wolfsburgu na čtvrté místo, zaručující "pouze" kvalifikaci Ligy mistrů, čtrnáct bodů. A ve městě fotbalu a automobilů Volkswagen si řekli, že je to dost na to, aby začali plánovat, jak bude vypadat kádr pro milionářskou soutěž. Posílit by chtěli především v obraně a útoku.

Hlavně na post stopera by rádi ve Wolfsburgu získali třetího kvalitního hráče vedle Nalda a Robina Knocheho, v létě by totiž klub mohl opustit Timm Klose. Hráčem, o kterém se v této souvislosti hodně mluví, je Carlos Zambrano z Eintrachtu Frankfurt, který se vrací do zápasového koloběhu po zranění kolene. Ještě možná o něco aktuálnější je příchod sedmadvacetiletého brazilského stopera Gila z Corinthians. Čtyřnásobný brazilský reprezentant zatím působil téměř výhradně jen ve své vlasti. Mimo ni má v životopise jen krátkou epizodu ve francouzském Valenciennes.

A kdo do útoku? Tam je sice oporou především Bas Dost, nicméně zvýšit konkurenci neškodí, a tak je wolfsburská pozornost namířená kromě německé konkurence třeba i do Francie či Španělska.

Na Pyrenejském poloostrově okouzlilo manažery zeleno-bílých především čtyřgólové představení Alberta Buena. Šestadvacetiletý forvard Vallecana takto nemilosrdně smetl před pár dny Levante. Když si vzpomeneme na stejnou porci branek, kterou před několika týdny uštědřil Bas Dost Leverkusenu, vyšla by nám z toho zřejmě velmi zajímavá útoční dvojice.

Kromě Buena je ale na seznamu přání třeba i zkušený Luiz Adriano. Majitel zlaté medaile z klubového mistrovství světa obléká už řadu let dres Šachtaru Doněck, s nímž už se sedmkrát radoval ze zisku titulu ukrajinského mistra a ve sbírce má i ocenění pro vítěze Poháru UEFA.

Ve hře o angažmá ve Wolfsburgu je prý i střední útočník Borussie Mönchengladbach Max Kruse, nicméně ten možná bude mít příležitost zahrát si Ligu mistrů i v dresu aktuálního zaměstnavatele. Jako nejreálnější tak zatím vypadá příchod ghanského reprezentanta Andrého Ayewa, kterému po sezóně končí smlouva v Olympique Marseille, či Franca di Santa z Werderu Brémy.

Kam dál?

Martin Slabý / transfermarkt.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tymo - 07.03. Odpovědět

do utoku přijde Ayew a Di Santo

Tymo

s jejich skore by je měli zajímat spíše jen obránci :)

Vincent12
Reklama
Reklama
Nejnovější články