Zpět na » 1. Bundesliga » Pohár DFB: Dortmund postoupil do čtvrtfinále, ale přišel o Reuse

1. Bundesliga - Pohár DFB: Dortmund postoupil do čtvrtfinále, ale přišel o Reuse

Pohár DFB: Dortmund postoupil do čtvrtfinále, ale přišel o Reuse © Facebook.com - Jak vážné bude zranění Marca Reuse?

0

03.03. - REVIEW Ani jeden z favorizovaných týmů proti soupeřům z nižších soutěží první den osmifinále německého poháru nezaváhal. Dál jde i Borussia Dortmund, která ale po zápase v Drážďanech musí řešit nepříjemný problém. Utkání totiž nedohrál zraněný Marco Reus.

Dortmund nemohl do Drážďan přijet s pocitem, že jej čeká snadná práce a pohodový postup do čtvrtfinále. Třetiligové Dynamo totiž už v letošní sezóně dokázalo jednoho favorita dokonale zaskočit, když v prvním kole vyřadilo Schalke 04. Souboj s Borussií pak fotbalistům z města nedaleko česko-německých hranic zajistil až v prodloužení duelu s Bochumí Justin Eilers.

Ten se objevil v základní jedenáctce domácích i dnes, stejně jako jeho kolegové se ale proti silnějšímu soupeři v prvním poločase vůbec neprosadil. Obdobně se však vedlo i Dortmundu, nezvykle hrajícímu v bílých dresech.

Že se nedokázali prosadit proti týmu z nižší ligy, však nebylo jediným problémem Dortmundu. Další problém, a dost možná ještě větší, totiž přišel po dvaceti minutách hry, kdy kotník Marca Reuse nešetrně přejel Erdmann. Mladý fotbalista odváděný lékaři a zachmuřený pohled trenéra Jürgena Kloppa dávaly tušit, že Reus se na drážďanský pažit už nevrátí.

Aby toho nebylo pro hosty málo, krátce před přestávkou zmizel ze hřiště i Ciro Immobile. Nakonec se však ukázalo, že šlo jen o ošetření rány v obličeji, kterou utržil při jednom ze soubojů.

Italský útočník se na hrací plochu vrátil a byl vidět. I když mu ke slávě vydatně pomohla domácí obrana, která nezvládla přenesení hry z jedné strany hřiště na druhou, Immobile nešťastnou přihrávku vystihl a gólman Wiegers pro něj už nebyl žádnou velkou překážkou.

Podruhé pak domácí část třicetitisícové návštěvy rozesmutnil Immobile v závěru zápasu, kdy dokázal dovést do konce rychlý protiútok hostí a zužitkoval přihrávku Blaszczykowského.

Borussii tak může hřát postup do čtvrtfinále, současně však musí s napětím čekat na verdikt lékařů ohledně zdravotního stavu Marca Reuse.

I v ostatních uktáních se dařilo favoritům, byť Leverkusen měl s Kaiserslauternem značné problémy. Bayer měl zřejmě v paměti loňské vyřazení od stejného soupeře, protože se proti papírově slabšímu soupeři nedokázal po celých 90 minut prosadit. Kaiserslautern, který favorita chvílemi dokonce přehrával, kapituloval dvakrát až v prodloužení.

Hoffenheim oba dva góly dal v Aalenu ještě v normální hrací době, v jediném čistě bundesligovém souboji pak přetlačil Freiburg fotbalisty Kölnu 2:1 i díky brance Vladimíra Daridy.