Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund dlouho pálil slepými, zachránili ho až Batman a Robin. Stuttgart veze bod z Hannoveru

1. Bundesliga - Dortmund dlouho pálil slepými, zachránili ho až Batman a Robin. Stuttgart veze bod z Hannoveru

Dortmund dlouho pálil slepými, zachránili ho až Batman a Robin.  Stuttgart veze bod z Hannoveru © uefa.com - Aubameyang (vlevo) a Reus oslavili branky stylově.

0

28.02. - REVIEW Až zásah dvou slavných komiksových postav pomohl Borussii Dortmund k vítězství nad Schalke 04. I v dalších zápasech se dařilo domácím, venku bodoval pouze Stuttgart, který si z Hannoveru odvezl bod za remízu 1:1.

Bezesporu nejsledovanější utkání sobotního programu bylo derby mezi Borussií Dortmund a Schalke 04. V posledních týdnech ve formě hrající Dortmund se pustil do svého výše postaveného soupeře bez respektu. Už ve čtvrté minutě mohl totiž skórovat Aubameyang, ovšem tváří v tvář gólmanu Wellenreutherovi neuspěl. Mladý gólman, který ve svých devatenácti letech chytal teprve pátý bundesligový zápas, jej zkušeně vychytal.

Borussia tlačila i dál. Jen během prvního poločasu se dostala ke třinácti střeleckým pokusům. Obrovské příležitosti ale domácí hráči pálili jak podzimní listí. Postupně selhali Kagawa, Aubameyang a dvakrát Reus.

Třetí obrovská šance Marca Reuse přišla krátce po přestávce, ovšem hostující gólman znovu čaroval a před dobíhajícím Kagawou míč na poslední chvíli odkopl Neustädter. A střelecký festival pokračoval. Pětadvacet minut před koncem byl poměr střel na bránu neuvěřitelných dvacet pět ku dvěma ve prospěch Dortmundu. Ovšem branka stále nepřicházela.

Nakonec však přece jen domácí za aktivitu odměněni byli. Přesnou přihrávku předvedl Mkhitaryan, před gólmanem se objevil Aubameyang a v 78. minutě vsítil úvodní gól utkání, který následně oslavil v masce Batmana.

Úvodní, ovšem nikoliv poslední. Už o dvě minuty později centroval zprava Gündogan a arménský útočník si po asistenci připsal i gólovou střelu - 2:0. Pět minut před koncem pak Schalke dorazil Reus, kterému míč jako na zlatém podnose nabídl chybující gólman hostů. Domácí záložník se připojil k Aubameyangovi a slavil s černou páskou přes oči připomínající Batmanova přítele Robina.

Stuttgart zoufale potřebuje začít sbírat body, jinak se bude muset s nejvyšší soutěží nejméně na rok rozloučit. Po bezbrankovém poločase vykročil v Hannoveru za ziskem bodů v 52. minutě díky brance Gentnera, který využil nedorozumění v hannoverské defenzívě. Podruhé mu však právě domácí obránci už ve skórování zamezili. To běžela 68. minuta a už o chvíli později Stuttgart o vedení přišel. Hosté nepokryli Stindla a ten už věděl, co má s míčem udělat.

V závěru utkání začaly naskakovat položky i do statistiky červených karet. Nejdříve se ze hřiště poroučel právě autor vyrovnávací trefy, hned ho však následoval i stuttgartský Harnik. Na remíze 1:1 to už však nic nezměnilo.

Dlouho se na změnu na výsledkové tabuli čekalo i v zápase mezi Hoffenheimem a Mainzem. První zásah přinesl rychlý protiútok, který v 55. minutě předvedli Firmino s Vollandem. Do střelecké tabulky se zapsal druhý jmenovaný. Čtvrt hodiny před koncem pak zachytil míč těsně před čárou Beck, odcentroval do malého vápna, kde si na míč naskočil Polansku a zavěsil.

Ztrátu v boji o pohárové příčky utrpěl Augsburg. Ve spíše bojovném než pohledném utkání sahal na trávníku Herthy Berlín dlouho po bodu, a když už se zdálo, že si jej i odveze, rozmetal jeho plány na zisk v 88. minutě nekompromisní střelou z první Salomon Kalou. Ve čtvrté minutě nastavení pak kopali hosté roh, po týdnu se do vápna postavil i gólman Marwin Hitz, ovšem tentokrát Augsburgu bodovou radost nepřinesl.

I v Leverkusenu o konečném výsledku rozhodla jediná branka. Ve 33. minutě ji od Simona Rolfese obdržel hostující Freiburg, v jehož dresu odehráli celé utkání i čeští fotbalisté Darida s Krmašem.

V podvečer se pak na rozdíl jediného gólu za vedoucího Arjena Robbena ve střelecké tabulce dotáhl Alexander Meier, který dvěma brankami rozhodl o vítězství Eintrachtu Frankfurt nad Hamburkem 2:1. Od hattricku ho navíc dělila jen branková konstrukce, do které v nastavení namířil míč z druhého pokutového kopu.