Zpět na » 1. Bundesliga » V Mönchengladbachu zažili pyrotechnické manévry i bitky na hřišti. Proti výtržníkům zasahovala policie

1. Bundesliga - V Mönchengladbachu zažili pyrotechnické manévry i bitky na hřišti. Proti výtržníkům zasahovala policie

V Mönchengladbachu zažili pyrotechnické manévry i bitky na hřišti. Proti výtržníkům zasahovala policie © Kicker.de - Po zápase asi třicítka chuligánů Kölnu na hřiště.

0

Líbilo se

15.02. - VIDEO V Borussia-Parku včera nuda nebyla. Skalní příznivci domácích i hostujícího Kölnu zpestřili zápas pyrotechnickou vložkou, kvůli které málem utkání ani nezačalo. Po zápase navíc dokonce vnikli na hřiště a musela zasahovat policie. Na výtržnosti fanoušků se podívejte ve videu.

Je to každoročně vypjatý dvojzápas. Köln a Mönchengladbach leží ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, dělí je od sebe slabá hodinka cesty. Není tedy divu, že vzájemná derby místních 1. FC a Borussie provází vypjatá atmosféra mezi oběma fanouškovskými tábory.

A v sobotu odpoledne to v obou kotlech opravdu vřelo. Ještě předtím, než rozhodčí Aytekin stihl poprvé fouknut do píšťalky, odpálili domácí příznivci první pyrotechniku. Hlavní arbitr musel dokonce odložit úvod zápasu, protože na hřišti kvůli husté dýmové mlze nebylo vidět na krok.Když se opar rozpustil, mohlo konečně utkání začít. Jenže tribuny zůstaly relativně v klidu jen do druhého poločasu. Kotel hostů se opět rozvášnil, dokonce tak, že mu musel jít domluvit sportovní ředitel Kölnu Jörg Schmadtke.

Utkání se nakonec dohrálo, v jeho závěru však vstřelili domácí rozhodující branku, což do řad kolínských chuligánů moc klidu nevneslo. Po závěrečném hvizdu asi třicítka hostujících fans oděná v bílých kombinézách a kuklách vnikla na trávník Borussia-Parku, na což pochopitelně zareagovali i domácí a na hřišti se po sportovním zápolení spustila série bitek mezi fanoušky. Vše musela nakonec řešit pořádková služba."Co k tomu říct? Každý, kdo má rád fotbal, nemůže něco takového dělat," kroutil hlavou trenér domácích Peter Stöger.

Zástupci 1. FC Köln slíbili, že udělají vše, co budou moct, aby výtržníci byli potrestáni.

Kam dál?

Martin Slabý / kicker.de, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

to je ta super liga

thornhill

iste, aspon nemajú poloprázdne štadiony (ako niekde Smajlík 7 ) tam je každý zápas skoro plný, a je jedno či hrá prvý s druhým alebo posledny a predposledný Smajlík 7

tomibon26
Tymo - 15.02. Odpovědět

hm no ale to nepoukazuje na ligu, ale na fanoušky z kolína

Tymo
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články