Zpět na » 1. Bundesliga » Ofenzivní smršť! Bayern nasázel Drobnému osm gólů, Leverkusen podlehl v devítibrankovém zápase Wolfsburgu

1. Bundesliga - Ofenzivní smršť! Bayern nasázel Drobnému osm gólů, Leverkusen podlehl v devítibrankovém zápase Wolfsburgu

Ofenzivní smršť! Bayern nasázel Drobnému osm gólů, Leverkusen podlehl v devítibrankovém zápase Wolfsburgu © Facebook.com - Bas Dost nasázel Leverkusenu čtyři branky.

0

14.02. - REVIEW Fanoušci ofenzivního fotbalu si přišli na své. Střelecký účet sobotního odpoledne se zastavil až na čísle 26, v pěti zápasech tedy padlo více jak pět branek na utkání. Radost z toho ale asi nemá gólman Jaroslav Drobný, který inkasoval v Mnichově hned osmkrát. V Leverkusenu zas spustili brankostroj domácí i hostující Wolfsburg.

Na gólmana Jaroslava Drobného jdou v posledních týdnech a měsících z Hamburku jen samé pozitivní reference. Utkání v Mnichově by však zřejmě nejraději vymazal z paměti. Do zápasu sice vstoupil zneškodněním šance Thomase Müllera ve 4. minutě, v minutě jednadvacáté však už lovil míč ze své sítě.

Centr domácích totiž zblokoval jeden z hamburských obránců rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Drobný, který v této sezóně už dvě penalty zlikvidoval, si tentokrát vybral opačnou stranu než Müller a Bayern vedl.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Český brankář sice nejprve vytěsnil Müllerův pokus, Götzeho dorážce už ale i přes velkou snahu v cestě za brankovou čáru nezabránil. O přestávce mohl fotbalisty Bayernu hřát tříbrankový náskok, který domácím dal ve 36. minutě Arjen Robben. Za jeho dalekonosnou ranou se mohl Drobný jen bezmocně ohlédnout.

Mnichovští byli při chuti i po přestávce. Mezeru mezi Drobným a konstrukcí jeho brány našel v 47. minutě Robben - 4:0. Po gólech Müllera a Lewandowského v rozmezí několika desítek vteřin to v 56. minutě bylo už 6:0. Dvacet minut před koncem se do střelecké listiny zapsal i Franck Ribéry. Těsně před závěrečným hvizdem pak demolici Hamburku završil osmým gólem dělovkou na vzdálenější tyč Mario Götze

Podívaná, kvůli které chodí diváci na fotbal, se hrála v Leverkusenu. K duelu dvou aspirantů na poháry sem přijel Wolfsburg a dlouho to vypadalo, že si domů bez problémů odveze tři body. Po dvou brankách Base Dosta a jedné Nalda vedl po půlhodině už 3:0. Za stejného stavu fotbalisté strávili i poločasovou pauzu.

Do druhé půle však nastoupil jiný Leverkusen, a to téměř doslova. Domácí kouč totiž provedl hned tři střídání a na hřišti to bylo vidět. Hvězdou následujících minut byl Korejec Son Heung-Min, který dvěma góly snížil na 2:3. Krátce na to sice zkompletoval hattrick Dost a vrátil Wolfsburgu dvoubrankové vedení, ale ani to v 64. minutě Leverkusen nepoložilo.

Hattricku totiž docílil i korejský fotbalista a po třech minutách to bylo opět jen o gól. V 72. propuklo nadšení na drtivé části tribun počtvrté, to když Karim Bellarabi po samostatném úniku vyrovnal.

Osm minut před koncem však euforii zkrotil Spahič, který se po druhé žluté kartě za úder do Dostova obličeje nechal vyloučit. Leverkusen by si za heroický výkon ve druhé pětačtyřicetiminutovce bod nejspíš zasloužil, Bas Dost byl ovšem proti. Ve čtvrté minutě nastavení vstřelil i díky školácké chybě brankáře Lena svou čtvrtou branku a v bláznivém střetnutí rozhodl o výhře Wolfsburgu 4:5.

Mužstvem počátku jarní sezóny jsou zatím možná trochu překvapivě Brémy. A dobré výkony v jejich dresu předvádí na jaře i český reprezentant Theo Gebre Selassie. V sobotním utkání podtrhl svůj výkon gólem do branky Augsburgu, a jelikož to byla v závěru poločasu už třetí trefa domácích oproti jedné hostující, odpočívali Brémští v šatně za vedení 3:1. Augsburg se ale nevzdal a v 79. minutě vstřelil kontaktní branku. To od něj však bylo pro tento zápas už vše. Brémy tak vyhrály 3:2.

Zbývající zápasy sobotního odpoledního programu už takový brankostroj nespustily. V duelu Hoffenheimu proti Stuttgartu to dlouho vypadalo na dělbu bodů. Stav 1:1 nakonec ne za minutu dvanáct, ale tři minuty po dvanácté změnil ve prospěch domácích Sebastian Rudy. Gól v nastavní rozhodl i o výhře Mönchengladbachu nad Kölnem 1:0. V posledním utkání sobotního programu vyhrál Frankfurt nad Schalke 04 1:0.

Bundesliga - 21. kolo:

Bayern Mnichov - Hamburger SV 8:0 (3:0)
Branky: 21. z penalty a 55. Müller, 23. a 88. Götze, 36. a 47. Robben, 56. Lewandowski, 69. Ribéry

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 4:5 (0:3)
Branky: 57., 62. a 67. Son Heung-Min, 72. Bellarabi - 6., 29., 64. a 90. Dost, 17. Naldo

Werder Brémy - FC Augsburg 3:2 (3:1)
Branky: 16. Lukimya-Molongoti, 23. Di Santo z penalty, 45. Gebre Selassie - 21. Klavan, 79. Werner

TSG Hoffenheim 1899 - VfB Stuttgart 2:1 (1:1)
Branky: 31. Firmino, 90. Rudy - 39. Sakaj

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Köln 1:0 (0:0)
Branka: 90. Xhaka

Eintracht Frankfurt - Schalke 04 1:0 (0:0)
Branka: 65. Piazon