Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund zopakoval nejdelší vítěznou sérii této sezóny. Vyhráli jsme zápas o šest bodů, těší trenéra Kloppa

1. Bundesliga - Dortmund zopakoval nejdelší vítěznou sérii této sezóny. Vyhráli jsme zápas o šest bodů, těší trenéra Kloppa

Dortmund zopakoval nejdelší vítěznou sérii této sezóny. Vyhráli jsme zápas o šest bodů, těší trenéra Kloppa © bvb.de - Po utkání promluvil i Ilkay Gündogan (vpravo).

0

14.02. - Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale to, co se jim podařilo teď, zažili fotbalisté Borussie Dortmund naposledy loni na přelomu srpna a září. Teprve podruhé v probíhající sezóně totiž vyhráli dvě bundesligová utkání po sobě. A vedení Dortmundu se viditelně ulevilo.

Ve druhém kole vyhráli v Augsburgu 3:2, po reprezentační přestávce zdolali Freiburg 3:1. A to byla zatím nejdelší vítězná šňůra dortmundských fotbalistů. Od té doby sbírali vítězství maximálně po jednom. Zopakovat kousek ze začátku sezóny se jim podařilo až nyní.

"Byl to duel o šest bodů. Jsem šťastný, že jsme ho vyhráli," byl si trenér Klopp vědom důležitosti utkání se soupeřem, který se v tabulce nachází v těsné blízkosti. "Další zápasy ale nebudou jednoduché," varuje.

Pro Dortmund ale páteční předehrávka začala katastrofálně. Hned v první minutě vyrobili domácí hráči chyby v defenzívě a inkasovali. "Po brzkém gólu to bylo pochopitelně složité. Bylo důležité, že jsme nezpanikařili a dokázali jsme si vytvořit šance," upozornil Zorc. S proměňováním příležitostí ale byli Dortmundští v prvním poločase ještě poněkud na štíru. Změnilo se to až po přestávce. "Po pauze jsme zápas zaslouženě otočili. Konečně se nám podařilo vyhrát dva zápasy za sebou," oddechl si sportovní ředitel.

Za hráče se k zápasu vyjádřil Ilkay Gündogan. "Velmi se nám ulevilo. Mainz nám to v prvním poločase pořádně ztížil a donutil nás k chybám. Po návratu ze šatny jsme ale už hráli velmi dobře a rychle zápas otočili," těšilo dortmundského záložníka.

Jenže pak přišla další komplikace - rychlý vyrovnávací gól. "Branka na 2:2 nás mohla položit na lopatky. My jsme ale vytvořili tlak a hráli skvěle," uzavřel své hodnocení Gündogan.