Zpět na » 1. Bundesliga » Bleskový gól a pak obrat. Dortmund v předehrávce porazil Mainz

1. Bundesliga - Bleskový gól a pak obrat. Dortmund v předehrávce porazil Mainz

Bleskový gól a pak obrat. Dortmund v předehrávce porazil Mainz © Facebook.com - Borussia Dortmund dokázala proti Mainzu otočit zápas.

1

13.02. - REVIEW Šest gólů viděli diváci v předehrávce 21. kola mezi Borussií Dortmund a Mainzem. Domácí sice ochromil gól hned v první minutě, nakonec se však vzpamatovali a čtyřmi brankami ve druhém poločase utkání otočili a dovedli do vítězného konce.

Kdo přišel na své místo v dortmundském Signal Iduna Parku o pár desítek vteřin později, měl smůlu. I když v případě domácích fanoušků spíše štěstí, protože byl ušetřen pohledu na gól v síti Borussie už v první minutě.

Obránce Subotič svou chybou zle zatopil gólmanu Weidenfellerovi, ten míč pouze vyrazil přímo na Elkina Sota, který se nerozpakoval a poslal jej zpoza hranice velkého vápna za záda vyběhnuvšího dortmundského brankáře.

Stejně rychle jako góla dostali, mohli ho Dortmundští i vstřelit. Vyrovnání totiž mohla přinést už druhá minuta, Reus však trefil pouze brankovou konstrukci a Kagawa z následné dorážky gólmana Kapina.

Brankář Mainzu znovu úřadoval po pěti minutách, kdy si poradil se střelou Aubameyanga a uchránil tak hostům vedení. Totéž se mu podařilo i dvě minuty před pauzou po pokusu Reuse z přímého kopu.

Kouč Jürgen Klopp zřejmě o přestávce svým svěřencům připomněl, na jaké pozici v tabulce se momentálně nacházejí. Dortmundští fotbalisté totiž do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili daleko lépe než do té první.

Už po deseti minutách Borussia vedla. Nejprve Subotič napravil své zaváhání z úvodu zápasu a hlavou po rohovém kopu srovnal. V 55. minutě pak Kampl skvěle přihrál Reusovi a fotbalista, který před pár dny prodloužil s vestfálským klubem smlouvu, poslal domácí do vedení.

To jim ale vydrželo jen dvě minuty. Povedenou přihrávku tentokrát předvedl hostující Okazaki a Malli opět dorovnal skóre.

Ani teď však nebyl brankovým hodům konec. Festival přesných pasů pokračoval tím z dílny Marca Reuse. Míč se dostal k Aubameyangovi, který jej sice zřejmě netrefil přesně tak, jak si představoval, vadit mu to ale nemuselo, protože se dostal tam, kam měl - do Kapinovy brány.

Rozhodnutí padlo dvanáct minut před koncem. S povedenou střelou Aubameyanga z přímého kopu si dokázal Kapino ještě poradit, na dorážku Sahina už ale neměl a Dortmund šel poprvé v utkání do dvoubrankového vedení.

Výsledkem 4:2 zápas i skončil a Borussia se na svého dnešního soupeře bodově dotáhla.