Zpět na » 1. Bundesliga » Zimní účet: Bundesliga je na druhém místě v Evropě. Kolik daly kluby za hráče?

1. Bundesliga - Zimní účet: Bundesliga je na druhém místě v Evropě. Kolik daly kluby za hráče?

Zimní účet: Bundesliga je na druhém místě v Evropě. Kolik daly kluby za hráče? © vfl-wolfsburg.de - Andre Schürrle (uprostřed) byl v zimě nejdražším přestupem do Bundesligy.

0

Líbilo se

13.02. - Především André Schürrle může za to, že se Bundesliga mezi nejvýznamnějšími evropskými soutěžemi umístila na druhém místě ve statistice výdajů za přestupy hráčů. Stalo se tak poprvé za pět let, co FIFA tuto statistiku sleduje. Kolik bundesligové týmy do nových posil investovaly? A kde se utrácelo ještě více?

André Schürrle přišel z londýnské Chelsea do VfL Wolfsburg za 32 milionů eur. Téměř jednou třetinou se tak podílel na nákladech za posily, které bundesligové celky v zimním přestupním termínu vydaly. Celková částka přesáhla sto milionů eur, konkrétně jde o 102,5 milionu. V přepočtu na českou měnu se jedná o téměř tři miliardy korun.

Mezi další významné přestupy zimního termínu v německé nejvyšší soutěži patřil například transfer Kevina Kampla z Red Bull Salzburg do Borussie Dortmund za 12 milionů eur.

Více peněz investovaly kluby jen v anglické Premier League, kde se na účtech přelilo dohromady 153 milionů eur (4,24 miliardy Kč).

Pět nejsledovanějších evropských lig, tedy Premier League, Bundesliga, španělská Primera Division, italská Serie A a francouzská Ligue 1, dohromady do nových hráčů investovalo 412 milionů eur (11,4 mld. Kč), což představuje nárůst 36 % oproti minulému roku.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Martin Slabý / sport1.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články