Zpět na » 1. Bundesliga » Je to jen první krok, musíme makat dál, říkají Dortmundští po výhře ve Freiburgu

1. Bundesliga - Je to jen první krok, musíme makat dál, říkají Dortmundští po výhře ve Freiburgu

Je to jen první krok, musíme makat dál, říkají Dortmundští po výhře ve Freiburgu © bvb.de - Útočník Borussie měl konečně důvod k tradiční gólové oslavě.

0

Líbilo se

07.02. - Fotbalisté Borussie Dortmund na jaře konečně bodovali naplno. Po nadějné remíze v Leverkusenu a domácím krachu s Augsburgem dokázali vyhrát v podobně sestupem ohroženém Freiburgu 3:0. Hrdinou zápasu byl útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Nejen on se po utkání k zápasu vyjádřil.

"Proti Augsburgu byl problém v našich hlavách. Do Freiburgu jsme ale přijeli dobře naladění a snažili jsme se myslet pozitivně," popisoval klíč k úspěchu v sobotním zápase Pierre-Emerick Aubameyang.

O poznání více se o utkání rozpovídal Marcel Schmelzer: "Zaslouženě jsme vyhráli. Na úspěch jsme se nadřeli, ale jsme šťastní, že jedeme domů se třemi body. Klíčem k vítězství byla rychlá úvodní branka. Po gólu jsme se snažili o zvýšení náskoku, ale současně jsme i dobře bránili. Teď jsme spokojení, musíme v tom ale pokračovat za týden v Mainzu," ví Schmelzer.

A co k zápasu říká kouč vítězů Jürgen Klopp? "Kdo hraje proti Freiburgu pasivně, má problémy. My jsme byli aktivní. Daleko více jsme si věřili, to byl rozdíl oproti zápasu v Augsburgu. Dnes jsme učinili první důležitý krok, v pátek musíme ale udělat další," kouká se dopředu trenér Borussie.

"Hráli jsme špatně. Sami jsme si nevytvořili žádné šance a mohli jsme prohrát i většm rozdílem. První gól byl šílený. Ještě horší, než kdybychom si ho dali sami. Soupeři jen stačilo poslat míč do prázdné brány," neměl žádný důvod ke spokojenosti trenér Freiburgu Christian Streich.

Kam dál?

Martin Slabý / bvb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články