Zpět na » 1. Bundesliga » Hamburk opět oslavuje Drobného. Dortmund má první jarní výhru, radují se i v Mnichově a Wolfsburgu

1. Bundesliga - Hamburk opět oslavuje Drobného. Dortmund má první jarní výhru, radují se i v Mnichově a Wolfsburgu

Hamburk opět oslavuje Drobného. Dortmund má první jarní výhru, radují se i v Mnichově a Wolfsburgu © bvb.de - Strůjci dortmundské výhry byli Reus (vlevo) a Aubameyang.

0

07.02. - REVIEW Gólman Jaroslav Drobný se opět zaskvěl v bráně Hamburku, když v podvečerní dohrávce zlikvidoval pokutový kop. Až ve třetím utkání se na jaře dočkala výhry Borussia Dortmund. Vděčit může především střeleckému probuzení Pierra-Emricka Aubameyanga. Nezaváhal ani Bayern, který si poradil se Stuttgartem, a Wolfsburg, v jehož dresu se úspěšně uvedl debutující André Schürrle.

Pro oba to byl klíčový zápas. Duel posledního s předposledním začal lépe ten horší, tedy Borussia Dortmund. Ta si v úvodní desetiminutovce vypracovala hned tři příležitosti. Po nepřesném zakončení útoku v podání dvojice Aubameyang - Reus a zákroku gólmana Bürkiho proti střele Kagawy využila až tu třetí, kterou jí obrovskou chybou dopřál domácí Frantz. Tandemu Aubameyang - Reus tentokrát zakončení vyšlo lépe a hosté vedli.

Zdálo se, že hráčům Borussie konečně začalo docházet, v jak vážné jsou situaci. I po vedoucí brance byli aktivní a dostávali se i do dalších šancí, stav se už ale do přestávky nezměnil.

V 56. minutě se prosadil i aktivní Aubameyang, který využil přesnou přihrávku Gündogana. Dvacet minut před koncem si navíc hosté udělali z obrany Freiburgu trhací kalendář a Aubameyang skóroval podruhé. V dosažení hattricku mu však později zabránil gólman Bürki, Dortmund se ale i tak dočkal prvního jarního vítězství.

Pohodu a formu z podzimu zatím marně hledají fotbalisté Bayernu Mnichov. Na trávníku Stuttgartu byli jasným favoritem, dlouho se ale trápili. A po půlhodině mohli dokonce prohrávat, když z hranice vápna vystřelil jen těsně vedle šibenice Sakai. Nakonec ale šli do šaten v lepší náladě Mnichovští, když se povedenou a hlavně přesnou střelou prosadil Robben.

Klid do řad Bayenu přinesla 51. minuta a precizně zahraný přímý kop v podání Davida Alaby. Zdramatizování utkání už Bayern nedopustil a vyhrál 0:2.

V sestavě Wolfsburgu se poprvé od přestupu z Chelsea objevil André Schüurle. A hned se stal jedním z klíčových mužů zápasu. Už ve třetí minutě nacentroval na Base Dosta a ten otevřel skóre zápasu. Druhý gól do sítě Hoffenheimu mohl dát sám Schürrle. V 16. minutě proklouzl až do vápna, obešel brankáře, střelu z úhlu ale na roh odehrál Beck.

Parádní moment vytáhl německý reprezentant ze svého arzenálu i v minutě osmadvacáté. Jeho střelu z voleje zastavilo břevno. Na De Bruyna už ale zívala prázdná brána - 2:0.

Ve druhém dějství se Hoffenheim zlepšil, nedokázal ale proměnit i ty nejvyloženější šance, do kterých se dostali Modeste a Firmino. Gólový účet tak podtrhl tři minuty před koncem De Bruyne.

Hertha Berlín vyrukovala na Mainz se změnou na lavičce. A nové maďarské koště metlo výborně. Kouč Pal Dardai dovedl své svěřence k poločasovému dvoubrankovému vedení, když góly stříleli Hegeler z penalty a Beerens. Za penaltový zákrok byl navíc ve 32. minutě vyloučen domácí Karius.

Síly na hřišti se však po hodině hry vyrovnaly. Po druhé žluté kartě musel hřiště opustit Lustenberger. Ani tento fakt na výhře Berlíňanů ale už nic nezměnil.

Paderbornu vstup do jara vůbec nevyšel a o mnoho lepší to nebylo v prvním poločase ani v Kölnu. Do šancí se dostávali domácí, žádnou ale neproměnili. Zápas nakonec skončil stejným výsledkem jako na podzim, tedy bezbrankovou remízou, díky niž se hosté dočkali prvního jarního bodu. I tak ale klesli na patnácté místo, jen bod od příčky odsuzující k baráži o záchranu, na níž naopak poskočil Dortmund.

Hamburk může opět děkovat brankáři Drobnému. Český gólman se stal hrdinou okamžiku ve 23. minutě, kdy zneškodnil penaltu Joseluovi. Krátce na to přišla druhá smolná chvíle pro Hannover, když si míč do vlastní sítě srazil Marcelo. Chvíli po návratu ze šaten zvyšoval Jansen na 2:0. Hosté dokázali v 66. minutě díky Sobiechovi snížit, na víc se už ale nezmohli.