Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund opět na kolenou, nestačil doma na Augsburg. Paderborn znovu vysoko prohrál

1. Bundesliga - Dortmund opět na kolenou, nestačil doma na Augsburg. Paderborn znovu vysoko prohrál

Dortmund opět na kolenou, nestačil doma na Augsburg. Paderborn znovu vysoko prohrál © bvb.de - Dortmund domácí zápas proti Augsburgu nezvládl.

0

04.02. - REVIEW Dortmund se z problémů asi jen tak nevyhrabe. Ve středečním zápase 19. kola podlehl na vlastním hřišti Augsburgu a "upevnil" si poslední místo v tabulce. Důležité body získal Hamburk, který vyhrál v duelu sestupem ohrožených týmů v Paderbornu.

Borussia Dortmund v jarní části stále čeká na první gól. Po bezbrankové remíze v Leverkusenu čekali její fanoušci marně na branku i v domácím zápase proti Augsburgu.

První poločas se vyznačoval řadou nepřesností v obraně i útoku na obou stranách, čehož výsledkem bylo několik neefektivně zakončených příležitostí. Největší šanci hostů měl Verhaegh, jenž po půlhodině po přihrávce Altintopa těsně minul domácí branku. Dortmund dokonce gól vstřelil, ale ten nebyl kvůli ofsajdu Aubameyanga uznán.

Na první regulérní branku si tak diváci museli počkat do 50. minuty. A byla to poměrně kuriózní situace. Altintop se s míčem dostal až do vápna, tam mu jej ale Dortmundští odebrali. K jejich smůle ale pouze tak, že doputoval k Bobadillovi, který v jasné pozici nezaváhal - 0:1.

Další důležitý moment přišel v 64. minutě. Aubameyang sprintoval směrem k bráně, cestu mu však překazil Janker, ovšem pouze za cenu nedovoleného zákroku a červené karty.

Dortmundu ale půlhodinová přesilovka nebyla nic platná. Vzrůstající tlak domácích sice vedl v posledních minutách k několika nadějným situacím, ani Mkhitaryan, ani Immobile ale své příležitosti neproměnili. Dortmund tak po nadějné remíze v Leverkusenu nezvládl hned první domácí utkání a zůstává poslední.

Prohra je pro Dortmund o to horší, že většina týmů, které byly v tabulce těsně před ním, ve středu bodovala. Nejvýrazněji si pomohl Hamburk. Ten nasměroval ke třem bodům z Paderbornu už ve druhé minutě proměněnou penaltou Van der Vaart. Hamburští ve druhé půli přidali další dvě branky a uštědřili Paderbornu druhou vysokou jarní porážku.

Cenné vítězství z trávníku soupeře vezou i Brémy. I ty se dostaly rychle do vedení, když v osmé minutě využil nedorozumění v defenzívě Hoffenheimu Franco di Santo. Krátce po vypršení první půlhodiny bylo srovnáno, když se hlavou po rohovém kopu prosadil Bičakčič. Pět minut před přestávkou mohli domácí vést, Fritz však přes bránící hráče nedokázal míč dostat do odkryté brány.

O vítězi zápasu nakonec rozhodl nešťastný moment pro domácího brankáře. Po rohu se k míči dostal Bargfrede, jehož střelu těsně před brankářem ještě některý z hráčů tečoval.

Leverkusenu stačil k výhře v Berlíně jediný gól. O ten se postarala chvíli po pauze dvojice Wendell - Kiessling. První z jmenovaných centroval, druhý přetlačil gólmana Krafta a propasíroval míč do sítě. Leverkusen se díky výhře dostal na pátou příčku, která zaručuje postup do základní skupiny Evropské ligy. Hertha se naopak propadla na předposlední místo, dva body před Dortmund.

Ani jediný gól nebyl k vidění v Kölnu. Domácí přivítali Stuttgart a největší šanci viděli přihlížející diváci po hodině hry, kdy Leitner z velké vzdálenosti poslal míč do spojnice tyče a břevna.