Zpět na » 1. Bundesliga » Robben: Guardiola je nejlepší ze všech

1. Bundesliga - Robben: Guardiola je nejlepší ze všech

Robben: Guardiola je nejlepší ze všech © goal.com - Robben a Guardiola

0

Líbilo se

03.02. - Profesní curriculum vitae španělského kouče Pepa Guardioly hovoří za vše. Jeden úspěch střídá druhý a chvála se na něj hrne ze všech stran. Další pochvalu si Guardiola vysloužil od vlastního svěřence. Poklonu mu vysekl holandský záložník Arjen Robben, podle kterého je Guardiola nejlepší v oboru.

Nizozemský záložník v posledním interview sdělil svůj názor na svého trenéra. A tomu se musí velmi dobře spát, protože sklízí chválu prakticky stále. A potěšit ho musel také názor holandského útočníka Arjena Robbena, který svého nadřízeného chválí za velké množství věcí.

Arjen Robben chválou nešetří a dokonce si myslí, že na světě není nikoho lepšího. Pep Guardiola jej uchvátil mnoha věcmi. Nejvíce tím, že na fotbal myslí každou minutu svého života. Pep Guardiola je podle holandského hráče největším fanouškem fotbalu na světě.

Holandský hráč září pod někdejším trenérem Barcelony. A Guardiola je mužem, který vede Bayern Mnichov ke světlým zítřkům. Hned v první sezoně vyhrál s mnichovským týmem čtyři trofeje. V rozhovoru pro Telefoot Robben poznamenal: „Pep Guardiola fotbal doslova dýchá, myslí na něj sedm dní v týdnu 24 hodin denně. Po taktické stránce je to nejlepší trenér na světě. Pro mě je velkou ctí hrát pod ním, hodně se od něj učím, i když je mi už 31 let.“

Robben se pozastavil také nad obvyklým tématem vyhraných soutěží Ligy mistrů. Bayern Mnichov podle něj přímo trpí touhou vyhrát tuto soutěž podruhé ve třech letech. A ještě větší motivaci mají Bavoři proto, že finále letošního ročníku se odehraje na jejich domácí půdě. Kromě toho se holandský rychlík podělil také o tajnou zbraň, kvůli které jsou jeho soupeři při útoku Robbena bezbranní.

Liga mistrů je pro nás hlavní cíl. Je to prestižní soutěž a my ji milujeme. Finále se navíc hraje v Berlíně, takže nás bude podporovat mnoho našich fanoušků a v celém Německu to bude velký svátek. Nepotřebujeme žádné speciální tréninky, máme stejný kádr jako minulý rok a stejného kouče. Myslím, že se neustále zlepšujeme.“

„Co je mojí tajnou zbraní? Všechno je to o načasování. Vždycky se snažím udělat něco jinak, než jak to dělám obvykle. Snažím se překvapit obránce. Je to vlastně hra, kterou s nimi hraji každé utkání. Fotbal mi přináší hodně radosti a baví mě, žiju jím. Doufám, že budu schopen nastavenou laťku držet vysoko ještě hodně dlouho, abych bavil sám sebe, můj tým a naše fanoušky,“ dodává holandský hráč. Podaří se mu přispět k tomu, aby se Bayern představil ve finále Ligy mistrů?

Kam dál?

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články