Zpět na » 1. Bundesliga » Je to krok dopředu, ale máme co zlepšovat, vědí v Dortmundu

1. Bundesliga - Je to krok dopředu, ale máme co zlepšovat, vědí v Dortmundu

Je to krok dopředu, ale máme co zlepšovat, vědí v Dortmundu © bvb.de - Dortmund na úvod jara remizoval v Leverkusenu 0:0.

0

Líbilo se

01.02. - Fotbalisté Borussie Dortmund klesli v sobotu večer na poslední místo bundesligové tabulky, přesto v nich po remíze v Leverkusenu převládaly pozitivní pocity. Bod z hřiště adepta na příští ročník Ligy mistrů vidí jako krok dopředu. Zároveň si ale uvědomují, že mají před sebou ještě kus práce.

V základní sestavě Dortmundu se poprvé v soutěžním utkání objevil Kevin Kampl. Ofenzivní hráč s nepřehlédnutelným účesem vidí bod z trávníku silného soupeře pozitivně. "Je to dobrý výsledek na začátek jarní části. Byl to velmi těžký zápas. Byli jsme si vědomi, že Bayer bude extrémně presovat a my tento způsob hry budeme muset přijmout," rozpovídal se po utkání slovinský reprezentant.

"Ve středu proti Augsburgu to bude jiné. Dnes to bylo bojovné utkání, ale my potřebujeme hlavně bodovat a to se nám povedlo," vystihl největší plus sobotního utkání Kampl.

"Lepší by byly tři body, ale i remíza je krok dopředu," byl spokojen se ziskem bodu i záložník Nuri Sahin. "Nebyla to dnes žádná lahůdka pro diváky, ale od líbivé hry jsou tu jiná mužstva. My jsme jeli do Leverkusenu s určitým plánem a ten jsme splnili," mluvil Sahin v podobném duchu jako Kampl.

Své si k zápasu řekl i kouč hostujícího týmu Jürgen Klopp: "Hrálo se s nasazením, ale fér. My jsme ukázali, že jsme přes zimu hodně pracovali. S tím jsem spokojen. Kdybychom si ale dvakrát nebo třikrát počínali klidněji, mohli jsme se dostat do více šancí," viděl na hře svých svěřenců nedostatky.

"Nevytvořili jsme si mnoho šancí, ačkoliv jsme si při hře s míčem počínali dobře. Dortmund hrál na dlouhé přihrávky. Tomu jsme se museli přizpůsobit, naše obrana to ale zvládla dobře," okomentoval střetnutí útočník Leverkusenu Stefan Kiessling.

Kam dál?

Martin Slabý / bvb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články