Zpět na » 1. Bundesliga » Darida nastartoval obrat Freiburgu. Dortmund je po remíze v Leverkusenu poslední

1. Bundesliga - Darida nastartoval obrat Freiburgu. Dortmund je po remíze v Leverkusenu poslední

Darida nastartoval obrat Freiburgu. Dortmund je po remíze v Leverkusenu poslední © scfreiburg.com - Na vysokém vítězství se podílel i Vladimír Darida (s číslem 7).

0

31.01. - REVIEW Borussia Dortmund sice na úvod jara uhrála bod na hřišti Leverkusenu, přesto klesla na poslední místo bundesligové tabulky. Úspěšný vstup do jarní části letošního ročníku naopak mají za sebou fotbalisté Freiburgu. Na vysokém vítězství nad Frankfurtem se gólem podílel i Vladimír Darida.

Jeden z nejočekávanějších zápasů prvního jarního kola příliš zábavy nepřinesl. Leverkusen na domácím hřišti nenašel recept na Borussii Dortmund, v jejíž sestavě nechyběla slovinská posila Kevin Kampl.

Diváci v BayAreně viděli tři velké šance. První měl na svědomí pět minut před přestávkou domácí Castro, který po přihrávce Bellarabiho z voleje překonal gólmana Weidenfellera, toho ale na brankové čáře nahradil Hummels. Krátce po pauze se dostali ke slovu i hosté, jmenovitě Ciro Immobile. Povedenou střelu z pravé strany ale brankář Leno vyrazil. A když čtvrt hodiny před koncem opět Castro přeloboval kromě gólmana Borussie i jeho bránu, skončilo utkání 0:0.

Remíza zřejmě příliš netěší ani jeden z týmů. Leverkusen se propadl mimo pozice zaručující postup do Ligy mistrů, Dortmund se minimálně do vloženého 19. kola bude dívat všem soupeřům v tabulce na záda.

Frankfurt vletěl do utkání ve Freiburgu ve velkém stylu. Po faulu Vladimíra Daridy hned v první minutě zahrával standardku Stender a Russ skluzem u zadní tyče otevřel skóre.

Vedení vydrželo hostům celou hodinu, pak ale fauloval v pokutovém území Günter, míč si na značku pokutového kopu postavil Vladimír Darida a nezaváhal.

Jestliže v první půli byli lepší hráči Frankfurtu, v následujících minutách po vyrovnávacím gólu byl na hřišti jediný tým a tím byl Freiburg. Jen tři minuty po první brance využil přihrávku Klause nikým nehlídaný Nils Petersen a převážil misky vah na stranu domácích.

Za další čtyři minuty nevyužil svou šanci Klaus, což ale Freiburg nemuselo mrzet, protože měl Petersena. Ten se trefil ještě v 70. a 88. minutě, dovršil hattrick a zaslouženou výhru Freiburgu nad Frankfurtem 4:1.

Cesta Stuttgartu ze dna tabulky bude asi složitější, než by si tamní fotbalisté přáli. Domácí zápas proti Borussii Mönchengladbach rozhodla 71. minuta, v níž domácí obrana neuhlídala Patricka Herrmanna. Stuttgartu šance na vyrovnání nechyběly. Nejaktivnější v tomto směru byl obránce Niedermeier, poprvé však bránu netrefil vůbec a podruhé orazítkoval ve druhé minutě nastavení břevno.

Nováček z Paderbornu zařil vynikající vstup do sezóny, po němž sice přišel propad tabulkou, ale i tak mohli zhodnotit podzim jako úspěšný. Před začátkem jara však někteří fotbaloví odborníci předpovídali právě Paderbornu největší propad tabulkou. Tamní fotbalisté se jejich odhadem zřejmě inspirovali, když si z hřiště Mainzu odvezli pětigólový debakl. Strůjci vysokého vítězství byli především Yunus Malli a Pablo De Blasis. První jmenovaný dva góly vstřelil a na jeden vyhrál, druhý měl opačnou bilanci. Nadílku do sítě Paderbornu doplnili v poslední desetiminutovce Allagui a z penalty Geis.

Utkání před vlastními fanoušky nezvládl ani Hamburk. V jeho základní sestavě se objevili jak gólman Drobný s obráncem Jiráčkem, tak čerstvý navrátilec Ivica Olić. Po bezbrankovém poločase si vybral slabší chvilku právě český gólman, kterému Marcel Risse z Kolína nad Rýnem poslal míč z velkého úhlu mezi nohama do branky. Druhý gól přidal tentýž hráč dvanáct minut před koncem.

O vítězi duelu mezi Schalke 04 a Hannoverem rozhodla jediná přesná trefa. A nutno dodat, že vyhrál ten šťastnější. Hannover totiž v duelu nebyl horším týmem, zvláště v jeho závěru se dostal do řady nadějných příležitostí, gól ale dokázali vstřelit jen domácí. Ve 32. minutě prostřelil hostující obranu i gólmana Marco Höger. Hannoveru nepomohla ani přesilovka v závěru utkání, když byl v 85. minutě vyloučen útočník Schalke Huntelaar.