Zpět na » 1. Bundesliga » Sázkařský skandál: Utkání Stuttgartu měla zmanipulovat asijská mafie

1. Bundesliga - Sázkařský skandál: Utkání Stuttgartu měla zmanipulovat asijská mafie

Sázkařský skandál: Utkání Stuttgartu měla zmanipulovat asijská mafie © bild.de - Vedad Ibišević docílil v utkání proti KF Laci této branky podezřele snadno.

0

Líbilo se

24.01. - Když se Vedad Ibišević radoval z druhé branky Stuttgartu do sítě albánského prvoligisty KF Laci, asi nepřemýšlel o tom, proč bylo tak jednoduché gólu docílit. Nyní se zdá být pravděpodobné, že za vším budou praktiky sázkařské mafie.

Stuttgart porazil v přípravném utkání v rámci soustředění v portugalském Lagosu albánský celek KF Laci 5:0. Radost z hladkého vítězství však kalí aféra, která se po utkání rozpoutala. Druhá branka vítězů totiž byla krajně podezřelá. Vedad Ibišević skóroval do prázdné brány, aniž by se někdo z hráčů nějak výrazně pokoušel mu v tom zabránit.

Podle informací německého deníku Bild byl zápas zmanipulován asijskou sázkařskou mafií. Na utkání byly údajně přijaty sázky na to, že konečný výsledek bude minimálně čtyřgólový.

"Asie je atraktivní trh pro manipulaci, protože se tu dají vsadit nejvyšší částky," vysvětluje oblibu tamních sázkových kanceláří Andreas Krannich ze švýcarské společnosti Sportradar, která se právě touto problematikou zabývá.

Kouče Stuttgartu Huuba Stevense kauza pořádně naštvala. "Připadá mi otřesné, že se tím musíme zabývat. Nikdy jsem se s ovlivňováním zápasů nesetkal, až teď. Pro mě by to bylo něco nepředstavitelného. Fotbal je přece tak krásná hra," zdůraznil.

Kam dál?

Martin Slabý / bild.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Ale prachy jsou jeste krasnejsi! Smajlík 3

tomogara
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články