Zpět na » 1. Bundesliga » FC Bayern - Hamburger SV 1:2

1. Bundesliga - FC Bayern - Hamburger SV 1:2

0

29.04. - Tři kola před koncem sezóny se musí FC Bayern zcela zbavit myšlenek na získání třetí příčky. Obhájce titulu v sobotu i přes poločasové vedení podlehl Hamburgeru SV 1:2 a má již sedmibodovou ztrátu na místa zajišťující start v Lize mistrů. Ta se může ještě zvýšit po nedělním utkání Werderu Bremen v Bielefeldu.

Ze strany FCB nejdříve vše probíhalo před 69.000 diváky v Allianz Areně podle plánu. Claudio Pizarro přivedl svůj tým svou první brankou v roce 2007 do vedení (35.). V polovině druhého poločasu ale Hamburg otočil vývoj dvěma brankami během pěti minut. Rafael van der Vaart (71.) a exfotbalista FCB Paolo Guerrero (76.) se postarali o to, že HSV opouštělo Allianz Arenu stejně jako před rokem v pozici vítěze.

Ottmar Hitzfeld mužstvo oproti předchozí porážce ve Stuttgartu 0:2 dost překopal. Místo Daniela van Buytena se do obrany postavil Martin Demichelis. Na levé straně zálohy se ke svému druhému startu od začátku utkání v sezóně dostal Ali Karimi, Roque Santa Cruz si tedy sedl na lavičku. Owena Hargreavese a Lukase Podolskiho, které trápí potíže s kolenem, nahradili Andreas Ottl a Pizarro.

Při letním počasí začala obě mužstva opatrně, přesto to již po sedmi minutách mohlo být 1:0 pro FC Bayern. Při střele Hasana Salihamidzice ze 16 metrů ale předvedl gólman HSV Rost své veškeré umění (7.). Salihamidzic se ocitl ve středu dění i o chvíli později. Bosňana zasáhl v pokutovém území Hamburgu do nohou Joris Mathijsen, jinak suverénní rozhodčí Thorsten Kinhöfer ovšem pokutový kop neodpískal (20.). Byla to na nějakou dobu jediná nebezpečná akce Bayernu. Mnichovští byli v určitých fázích dost pasivní a nepřesní v kombinaci a tak se hamburští více dostávali do hry. Nebýt Demichelise, hosté by využili hned první šanci ze 21.minuty. Argentinec dokázal zablokovat střelu Davida Jarolíma. Demichelis zazářil i ve 32.minutě, když na brankové čáře odvracel míč po střele Juana Pabla Sorina ve chvíli, kdy už byl i brankář Kahn překonaný. Předtím jen těsně minul cíl Rafael van der Vaart (24.).

V době, kdy si HSV vypracovalo více gólových příležitostí, přišlo naopak vedení FCB. Ve shluku před brankou HSV, kdy hosté odvrátili střely Karimiho, Makaaye a Salihamidzice, byl následně na místě Pizarro a ze šesti metrů otevřel skóre (35.) - 1:0. S vedením v zádech bavorští kontrolovali dění na hřišti a díky Luciovi si vytvořili ještě jednu možnost. Brazilec z ostrého úhlu minul branku. O přestávce tedy těsně vedl obhájce titulu.

Oba týmy vyšly z kabin beze změn a ani na obrazu hry se nic nezměnilo. Zápas nabral obrátky až po dobré čtvrthodině, nejprve před brankou FCB, kde neuspěl se svou hlavičkou Collin Benjamin (56.), poté v 63.minutě zachraňoval při pokusu Sorina Oliver Kahn.

Bavorští pak opět nabrali na tempu a měli možnosti na navýšení svého vedení. Po skvělé Makaayově přihrávce hlavou neuspěl proti brankáři HSV Rostovi zblízka Mark van Bommel (64.), o minutu později byl gólman na místě i při hlavičce Pizarra. Hráči FC Bayernu se sice výkonostně zvedali, hamburští ale chladnokrevně udeřili. Proti pokusu Thimotheeho Atouby ze 30 metrů ještě zasáhl Kahn (68.), o tři minuty později byl ale už bezradný. Van der Vaart střelou z 25 metrů vyrovnal na 1:1. To ale nebylo vůbec vše. Za pouhých pět minut putoval míč znovu do branky FCB. Guerrero, který těsně před tím nastoupil na trávník, přehrál Lucia a z 15 metrů dostal hosty do překvapivého vedení (76.).

Ve zbylém čase se mnichovští opět snažili o ofenzivní fotbal, ale trefě FC Bayernu zabránil Rost. Nejprve zasahoval při akci Van Bommela (81.), v nastaveném čase byl na místě při hlavičce náhradníka Santa Cruze (90.+3.). Červená karta pro hamburského Atoubu po opakovaném faulu v 90.minutě přišla příliš pozdě, aby z ní mohli bavorští něco vytěžit. Zápas skončil nečekanou výhrou hostů 1:2.

FC Bayern: Kahn - Lell, Demichelis, Lucio, Lahm - Salihamidzic, Ottl, Van Bommel, Karimi (67. Görlitz) - Pizarro (89. Santa Cruz), Makaay

Hamburg: Rost - Benjamin, Abel, Mathijsen, Atouba - Demel (56. Mahdavikia), Jarolím, De Jong (69. Guerrero), Sorin - Van der Vaart (82. Laas) - Olic

Branky: 1:0 Pizarro (35.), 1:1 Van der Vaart (71.), 1:2 Guerrero (76.)

Rozhodčí: Kinhöfer (Herne)

Diváků: 69.000 (vyprodáno)