Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern pošesté v řadě neinkasoval, Robben vstřelil jubilejní gól

1. Bundesliga - Bayern pošesté v řadě neinkasoval, Robben vstřelil jubilejní gól

Bayern pošesté v řadě neinkasoval, Robben vstřelil jubilejní gól © fcbayern.de - Fotbalisté Bayernu opět v Bundeslize nezaváhali.

0

16.12. - REVIEW Šesté utkání v řadě bez obdrženého gólu odehrál Bayern Mnichov. Po výhře nad Freiburgem 2:0 vede bundesligovou tabulku po neúplném šestnáctém kole už o dvanáct bodů. Arjen Robben si navíc připsal jubilejní stou branku v Bundeslize. Důležité tři body přivezl z Hamburku Stuttgart, který dokázal zvítězit, byť dohrával více než půl hodiny v oslabení.

V minulém kole stačilo Bayernu Mnichov k demolici soupeře pár minut ve druhém poločase, tentkorát svými brankami orámoval poločasovou přestávku. Mnichovští si od začátku utkání začali vytvářet brankové příležitosti, ovšem dlouho se nedokázali prosadit. Freiburg, v jehož sestavě kvůli zranění žeber tentokrát nefiguroval Vladimír Darida, odolával až do 41. minuty, kdy úvodní gól vsítil hlavou zblízka Arjen Robben. Mohl tak oslavit nejen vedoucí trefu svého mužstva, ale i svou stou v nejvyšší německé soutěži.

Bayern byl při chuti a ještě do přestávky mohl skóre dvakrát navýšit, ale pokaždé byl proti hostující gólman Bürki. I on byl ale krátký na hlavičku Müllera ze 48. minuty, která pečetila výhru domácích 2:0.

Za zmínku ještě stojí jeden číselný údaj, konkrétně 31. Přesně tolik střel na bránu soupeře totiž vyslali fotbalisté Bayernu. Jde o rekord letošní sezóny.

V Hamburku se hrál duel, který svedl dohromady dva celky hrající momentálně o záchranu. Domácí tým ale zápas proti Stuttgartu příliš nezvládl. Vyčítat si může především podstatnou část druhého poločasu, kdy hrál po vyloučení hostujícího Niedermeiera přesilovku, ale stav 0:1, jenž platil od 42. minuty díky brance Kleina, změnit nedokázal.

Hannover se zase o něco přiblížil pohárovým příčkám. Po vítězství nad Augsburgem 2:0, které zařídili Sané a Joselu, ho dělí jen skóre od šestého Schalke, které má ale zítřejší utkání k dobru.

Zápas s řadou šancí, ale žádným gólem byl k vidění v Kölnu. Oba týmy mohly hned několikrát strhnout vítězství na svou stranu, po remíze 0:0 ale zůstaly vyrovnány za sebou v relativně klidném středu tabulky.