Zpět na » 1. Bundesliga » Jsem velmi pyšný, prohlásil Guardiola po vysoké výhře Bayernu

1. Bundesliga - Jsem velmi pyšný, prohlásil Guardiola po vysoké výhře Bayernu

Jsem velmi pyšný, prohlásil Guardiola po vysoké výhře Bayernu © fcbayern.de - Trenér Bayernu je na své svěřence pyšný.

0

15.12. - Bayern Mnichov o víkendu ve šlágru kola vyhrál v Augsburgu 4:0 a kouče Pepa Guardiolu to pochopitelně velmi potěšilo. Po utkání dokonce neváhal prohlásit, že je na svůj tým pyšný. Při vší chvále na Bayern nezapomněl ale ani pochválit soupeře.

Mnichovský Bayern si o víkendu upevnil první příčku bundesligové tabulky, kde má na druhé místo náskok deseti bodů. Pomohlo mu k tomu výrazné vítězství na hřišti Augsburgu, které po bezbrankovém poločase odstartoval svým gólem Benatia a dalšími třemi brankami během jedenácti minut jej dovršili Lewandowski a Robben, který se do střeleckých statistik zapsal hned dvakrát.

Španělský kouč se posléze pro oficiální webové stránky klubu rozplýval. "Jsem velmi, velmi pyšný, protože vím, jak je složité tu zvítězit," zdůrazňoval.

Pak už ale opět přešel k superlativům směrem ke svým svěřencům. "Nepřestávám být překvapen mentalitou hráčů, kteří už vyhráli vše, co se vyhrát dá, a přesto chtějí vyhrávat dál. Máme před sebou letos ještě dvě utkání a chceme v obou zvítězit," přesvědčil fanoušky mnichovských fotbalistů.

K utkání měl co říct i záložník Bastian Schweinsteiger. "Nebylo to vůbec jednoduché, ale ve druhém poločase jsme hráli velmi dobře," poznamenal a nezůstal jen u tohoto stručného hodnocení. "Hráči Augsburgu hráli s nadšením a agresivně. Navíc jejich taktika v první půli byla vynikající," vyjmenovával důvody, proč Bayernu trvalo tak dlouho, než se na hřišti soupeře prosadil.

Jako rozhodující pasáž utkání viděl chvíle po první brance. "Augsburg pak začal hrát útočněji a my jsme využili mezery, které se otevřely v jejich obraně," všiml si.

V předposledním podzimním kole přivítá Bayern doma v úterý Freiburg a o víkendu zakončí první polovinu sezóny v Mainzu.