Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní bundesligové zápasy neměly vítěze

1. Bundesliga - Nedělní bundesligové zápasy neměly vítěze

Nedělní bundesligové zápasy neměly vítěze © bayer04.de - Obě nedělní utkání skončila nerozhodným výsledkem.

0

14.12. - REVIEW V tradičních nedělních dohrávkách se tentokrát body rozdělovaly rovnoměrně. Nejprve odpoledne Leverkusen nedokázal porazit Mönchengladbach, ve druhém utkání potom vybojoval Paderborn bod na hřišti Wolfsburgu, za což může poděkovat především gólmanovi Krusemu, který jednu penaltu zneškodnil, a rozhodčímu, který druhou penaltu, podle televizních záběrů zřejmě nesprávně, nařídil.

V Leverkusenu se v neděli odpoledne odehrál duel dvou sousedů v tabulce. Domácí, kteří byli před dnešním zápasem na čtvrtém místě, hostili pátou Borussii Mönchengladbach. Leverkusen šel do utkání s cílem získat tři body, nicméně úvodní šanci si vytvořili hosté. Rychlý brejk však nezužitkovali, za což byli o pár minut později potrestáni. V osmnácté minutě Calhanoglu technickou střelou přeloboval gólmana Sommera a domácí šli do vedení. Leverkusen pak dostal hosty pod tlak, který však nedokázal korunovat druhou brankou. Byli to naopak fotbalisté Mönchengladbachu, kdo se radoval z branky. Míč po rohu Hazarda spadl k Brouwersovi, který střelou z první vstřelil svůj první gól sezóny. A jelikož domácí nedokázali převahu ve druhém dějství přetavit v rozhodující branku, byl to nakonec i gól, který stanovil konečný výsledek na 1:1.

V posledním zápase kola zaváhal favorizovaný Wolfsburg. K zisku tří bodů jim totiž nestačila místy až drtivá převaha. O první branku zápasu se postaral domácí Vierinha, byť gól byl nakonec připsán jako vlastní hostujícímu Rafovi, jenž míč po hlavičce wolfsburského fotbalisty mířící do brány, ještě před brankovou čarou tečoval.

Po půlhodině hry mohl poslat Wolfsburg do dvoubrankového náskoku Perišič. To by ale musel proměnit pokutový kop. Gólman Paderbornu Kruse byl vůbec po celý zápas největší oporou hostů. Kromě penalty zneškodnil ještě několik dalších příležitostí zeleno-bílých, kteří dohromady na branku vystřelili čtrnáctkrát. Fotbalisté Paderbornu pouze čtyřikrát, i to jim však stačilo na bod. Rozhodující okamžik přišel v jednapadesáté minutě, kdy rozhodčí viděl nohu domácího Nalda v obličeji jednoho ze soupeřů. Byť opakovaný záběr ukázal, že o nedovolený zákrok zřejmě nešlo, pokutový kop se zahrával, a protože Meha nezaváhal a domácí pak už nedokázali proměnit žádnou ze svých šancí, svítilo i po druhém nedělním zápase na světelné tabuli skóre 1:1.