Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund opět prohrál, Bayern deklasoval Augsburg

1. Bundesliga - Dortmund opět prohrál, Bayern deklasoval Augsburg

Dortmund opět prohrál, Bayern deklasoval Augsburg © fcbayern.de - Bayern Mnichov v Augsburgu nakonec jasně zvítězil.

0

13.12. - REVIEW Šlágr kola mezi třetím Augsburgem a vedoucím Bayernem příliš velké drama nepřinesl. Hosté po bezbrankovém poločase nasázeli domácím čtyři branky. Dortmund podeváté v sezóně padl, když nestačil na Herthu Berlín. V souboji dvou Čechů hamburský Drobný zneškodnil Daridovi z Freiburgu penaltu, zápas ale nakonec skončil remízou.

Pětačtyřicet minut se zdálo, že by mnichovský Bayern mohl v Augsburgu ztratit body. Domácí Augsburg byl letošnímu suverénovi vyrovnaným soupeřem, góly ale diváci neviděli. Kdo by si však mezi osmapadesátou a dvaasedmdesátou minutou odskočil na klobásu s hořčicí, nestačil by se po návratu na tribunu divit. Bayern veškeré šance Augsburgu na bodový zisk rozmetal, když v rozmezí čtyř minut skóroval hned čtyřikrát. Po gólech Benatii a Lewandowského a dvou výstavních zásazích Robbena se utkání dohrávalo už jen z povinnosti.

Dortmund v minulém kole zvítězil, v týdnu pak remízou s Anderlechtem zakončil povedenou základní skupinu Ligy mistrů, v Bundeslize se ale vrátil zpět do starých kolejí. V Berlíně tahal za kratší konec a po gólu exdortmundského Juliana Schiebera ze 40. minuty zápasu, který vyškolil obránce Borussie, podlehl 0:1. Nic na tom nezměnil ani Jakub Blaszczykowski, který se ve žluto-černém dresu objevil po dlouhotrvající pauze, když ve 34. minutě nahradil Mchitarjana.

Z českého pohledu zajímavé utkání se hrálo ve Freiburgu. A byli to právě Vladimír Darida s Jaroslavem Drobným, kdo hrál hlavní roli hned ve druhé minutě. Hlavní rozhodčí odpískal penaltu ve prospěch domácích, na značku si míč postavil právě Darida, ovšem naložil s příležitostí špatně a Drobný míč vyrazil. Gól nepadl ani v dalším průběhu, a tak utkání skončilo nerozhodně 0:0.

Kdo chtěl vidět co nejvíc branek, udělal by nejlíp, kdyby jel do Brém. Brankový účet v zápase plném zvratů otevřel v jedenácté minutě hannoverský Stindl. Domácí ale ještě před přestávkou srovnali zásluhou Junuzoviče, jenž se prosadil z přímého kopu. V pětapadesáté minutě domácí už vedli, tentokrát se do střeleckých statistik zapsal Lorenzen. Jenže hosté se nevzdali. Naopak, dvěma slepenými brankami ze 62. a 64. minuty otočili stav ve svůj prospěch. Nejprve se zblízka prosadil Joselu, chvilku na to propadl míč po Kiyotakeho přímém kopu až za brankovou čáru. Bod pro Brémy, v jejichž dresu nastoupil i český reprezentat Gebre Selassie, vybojoval dvě minuty před koncem Selke.

Překvapením skončilo utkání v Gelsenkirchenu, kde domácí poprvé skórovali v pětaosmdesáté minutě. Branka Saného znamenala ovšem pouze snížení, když hostům z Kolína rozhodující dvougólový náskok zajistili Ujah s Matthiasem Lehmannem.

V podvečerním zápase přivítal Mainz fotbalisty Stuttgartu. Z první branky utkání se radovali domácí fanoušci díky Geisovi, v 72. minutě se ale domácí obránce Noveski nedohodl s gólmanem Kariusem a míč po střele Filipa Kostiče prošel překvapivě až do brány.

Bundesliga - 15. kolo:

FC Augburg - Bayern Mnichov - 0:4 (0:0)
Branky: 58. Benatia, 59. a 72. Robben, 68. Lewandowski

Hertha Berlín - Borussia Dortmund - 1:0 (0:0)
Branka: 40. Schieber

SC Freiburg - Hamburk - 0:0

Werder Brémy - Hannover 96 - 3:3 (1:1)
Branky: 36. Junuzovič, 56. Lorenzen, 88. Selke - 12. Stindl, 62. Joselu, 64. Kiyotake

Schalke 04 - 1. FC Köln - 1:2 (0:0)
Branky: 85. Sané - 47. Ujah, 67. Lehmann z penalty

Mainz - VfB Stuttgart - 1:1 (1:0)
Branky: 36. Geis - 72. Kostič