Zpět na » 1. Bundesliga » Generální manažer BVB věří, že Marco Reus v Dortmundu zůstane

1. Bundesliga - Generální manažer BVB věří, že Marco Reus v Dortmundu zůstane

Generální manažer BVB věří, že Marco Reus v Dortmundu zůstane © skysports.com - Marco Reus

4

Líbilo se

11.12. - Marco Reus - to je pořádně žhavé zboží na přestupovém trhu. Velký zájem o tento supertalent má především Bayern Mnichov, který v posledních letech pravidelně přetahuje hvězdy svého bundesligového rivala. Lasa však míří i z Anglie a Španělska. Generální manažer BVB Hans-Joachim Watzke ale zůstává optimistický a věří, že Reuse ve svém klubu udrží.

V roce 2013 to byl Mario Götze, na konci loňské sezóny se stěhoval Robert Lewandowski. A kdo je další na řadě? No přece Marco Reus. Bayern Mnichov si zvykl v posledních letech lovit v pokladnici talentů na adrese Borussia Dortmund.

O Marco Reuse však údajně jeví velký zájem také anglické a španělské celky, především Manchester United a Real Madrid. Německý talent má v BVB smlouvu až do roku 2017, ovšem jeho kontrakt údajně obsahuje doložku o výstupní klauzuli. Předseda Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge, který se netají tím, že bavorský klub se o Reuse zajímá, nedávno prozradil, že by se hodnota výstupní klauzule měla pohybovat okolo částky 20 miliónů liber.

Nicméně nápadníci o služby pětadvacetiletého ofenzívního záložníka budou muset vyložit na stůl i další argumenty. Alespoň se to domnívá generální manažer Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke.

„V zásadě věřím, že Marco Reus tady u nás zůstane i nadále, protože miluje toto město a miluje Borussii Dortmund.“

„Ale jsem si jistý, že lidé, kteří se o něj zajímají, budou mít zájem na tom, aby odešel, a nabídnou mu jiné argumenty.“

Dortmund chce zabránit odchodu svého dalšího hvězdného hráče. Watzke potvrdil, že pokud by Reus skutečně odešel, jistě by to nebylo z finančních důvodů.

„Naším cílem je vybudovat do sezóny 2017/2018 příjmy ve výši 300 miliónů eur, ovšem to vylučuje přestupy.“

„To by znamenalo, že bychom mohli do týmu investovat o 20 miliónů eur více, než můžeme letos.“

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články