Zpět na » 1. Bundesliga » Kapitán Bayernu věří, že Hoeness mnichovské mládeži pomůže

1. Bundesliga - Kapitán Bayernu věří, že Hoeness mnichovské mládeži pomůže

Kapitán Bayernu věří, že Hoeness mnichovské mládeži pomůže © Philipp Lahm se na Hoenessův návrat těší. -

0

Líbilo se

10.12. - Bývalý šéf mnichovského Bayernu Uli Hoeness se po Novém roce do klubu vrací. Nově bude působit u tamní mládeže. Philipp Lahm, kapitán vedoucího celku bundesligové tabulky, věří, že zkušený funkcionář bude pro mladé hráče přínosem.

Uli Hoeness je už několik měsíců ve výkonu trestu za daňové úniky. Kvůli nim byl odsouzen na tři a půl roku odnětí svobody. Od ledna příštího roku mu však bude umožněno denně dojíždět do staronového pracoviště. Na funkci prezidenta klubu sice rezignoval, vedení Bayernu, kde dvaašedesátiletý funkcionář strávil téměř celý život, mu však vyšlo vstříc a nabídlo mu práci u zdejší mládeže.

Hoenessovo angažování vidí jako krok dopředu kapitán Bayernu Philipp Lahm. "Všichni se na to těšíme. Myslím si, že může přispět ke změnám k lepšímu v našem mládežnickém systému," vyjádřil se zkušený fotbalista pro televizní stanici Sky. "Každému, kdo poznal jeho práci, tu chybí. On je ten, kdo udělal klub tak velkým, jakým teď je," pokračoval Lahm v superlativech na Hoenessovu adresu.

Kromě Hoenesse se zmínil i o reprezentačním trenérovi Joachimu Löwovi, jenž je mezi třemi kandidáty FIFA, ze kterých vzejde nejlepší trenér roku. Podle Lahma by právě dvaapadesátiletý rodák ze Schönau měl dostat při rozhodování přednost před Carlem Ancelottim a Diegem Simeonem. "Každý trenér, který vyhrál světový šampionát, má být nejlepším trenérem na světě," nabízí jednoduché vysvětlení.

Kam dál?

Martin Slabý / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články