Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart pod novým koučem jasně zvítězil

1. Bundesliga - Stuttgart pod novým koučem jasně zvítězil

Stuttgart pod novým koučem jasně zvítězil © stuttgarter-nachrichten.de - Stuttgart v utkání s Freiburgem

0

28.11. - REVIEW Rčení o tom, že nové koště dobře mete, potvrdili fotbalisté Stuttgartu. První zápas pod trenérem Stevensem vyhráli 4:1. Nutno ale dodat, že domácí Freiburg do značné míry zametl sám se sebou. Mezi množstvím chyb se dá vyzdvihnout jen branka Vladimíra Daridy.

Pouhé tři dny po podpisu smlouvy ve Stuttgartu vedl zkušený trenér Huub Stevens své nové svěřence do důležitého záchranářského duelu na půdě Freiburgu. V případě vítězství se hosté mohli na svého dnešního soupeře bodově dotáhnout. Za tímto cílem vykročili po půlhodině hry, kdy se poprvé prosadil Martin Harnik. Na branku rakouského reprezentanta dokázali domácí odpovědět chvíli před přestávkou povedenou střelou českého reprezentanta Vladimíra Daridy.

Krátce po návratu ze šaten však začaly černé chvíle pro domácího obránce Stefana Mitroviče. Nejprve chyboval v 52. minutě před brankou Grueza na 1:2, dvacet minut před koncem, už za stavu 1:3 po gólu Wernera, pak poslal k zemi Harnika a poroučel se do šaten.

Pět minut nato pečetil Harnik na 1:4 a posunul stuttgartské fotbalisty, v jejichž dresu odehrál celé utkání i Adam Hloušek, na šestnácté místo, kde je se dvanácti body dělí jen horší skóre od jejich soupeře.