Zpět na » 1. Bundesliga » Pecka: Zápas se nám povedl

1. Bundesliga - Pecka: Zápas se nám povedl

Pecka: Zápas se nám povedl © -

0

01.11. - Luboš Pecka měl v dresu Aachenu našlapaný týden o víkendu pokračovala II.bundesliga a v týdnu je čekal pohárový souboj s Bochumí, okořeněný soubojem s krajany v dresu soupeře.

V posledním zápase druhé Bundesligy jste remizovali s Hoffenheimem v domácím prostředí 2:2 a držíte se na osmé příčce. Jak zápas probíhal?
Snažili jsme se o aktivní vstup. Ale hostující mužstvo dobře kombinovalo a prosazovali jsme se dost obtížně. Povedlo se nám to ke konci poločasu, když se po rohu prosadil Stehle. Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, když jsme ve 48. minutě dali druhý gól. Od té doby jsme si vypracovali během 15 minut asi čtyři gólové šance, ale žádnou jsme již neproměnili.

Ještě dvacet minut před koncem zápasu Alemannia vedla 2:0, čím to, že Hoffenheim nakonec vyrovnal?

Hosté snížili čtvrt hodiny před koncem z pokutového kopu. Pak se jim podařilo vyrovnat. Održený míč po rohovém kopu, střela na branku a našemu golmanovi to prošlo nešťastně pod nohou. Po zápase nás určitě mrzeli neproměněné šance na třetí branku. Nevím, čím to bylo, ale po vstřelení branky z pokutového kopu, cítili šanci na vyrovnání a to se jim nakonec povedlo.

Vy jste se na plac dostal čtvrt hodiny před koncem, když jste střídal. Jak jste se dokázal dostat do hry?
Moc se mi to nepovedlo, v té době jsme nehráli dobře a ani mě se nedařilo.

V poháru jste senzačně vyřadili bundesligovou Bochum 3:2, vy jste vstřelil druhou branku Aachenu, která se nakonec ukázala jako vítězná. Jak probíhal tento zápas?

Zápas se nám povedl. Sice jsme si dali vlastní gól, ale snažili jsme se dal. Po vyloučení hostujícího hráče jsme měli ještě větší šanci. Do poločasu se nám vyrovnat nepovedlo, ale po přestávce jsme dali dvě rychlé branky. Snažili jsme se o třetí gól a povedlo se nám to. Hosté snížili po trestném kopi, ale vedení jsme si už pohlídali.

Jak jste spokojen se svým výkonem?
Tenhle zápas bych řekl, že se mi celkem povedl. Dařilo se mi herně a dal jsem i branku.

V minulém ligovém zápase proti Osnabrückenu si vstřelil vlastní branku Szilárd Németh, nyní se to v pohárovém zápase povedlo útočníkovi Mario Ebbersovi. Zažil jste už někdy aby si tým, ve kterém působíte, vstřelil během tří zápasů dva vlastence?

Co si pamatuji, tak tohle jsem ještě nezažil. Co se dá dělat, takový je i fotbal.

Na hřišti jste se potkal s krajany Drskem a Laštůvkou, za Bochum navíc hraje i Slovák Šesťák. Prohodili jste spolu před nebo po utkání pár slov?
Během utkání bylo jedno větší přerušení, tak jsme se pozdravili a Drsem mi vyřídil pozdrav od Jardy Drobného z Herthy Berlín. Jinak jsme si po zápase popřáli hodně štěstí, jak s Drskem, Šestákem, tak i s Laštůvkou.